Як надіти струни на гітару. Як надягати струни на класичній гітарі.

Зміна струн - одна з головних проблем для музиканта. Проблемою вона може залишатися досить довго тому, що виробляється ця дія не настільки часто, щоб швидко стати звичним. Однак нічого складного в цьому процесі немає.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - комплект нейлонових або металевих струн.
Інструкція
1
Для початку визначитеся, які струни купувати і ставити - нейлонові (або більш дорогі карбонові) або металеві. Нейлонові струни м'якше і безпечніше як для рук музиканта, так і для інструменту. Металеві ж відрізняються більш дзвінким і красивим звучанням.
2
Вибравши і купивши відповідний комплект, приступайте до заміни. Не треба розпаковувати відразу все струни - їх товщина розрізняється зовсім ненабагато, і на око немає нічого простішого, ніж переплутати порядок. Акуратно ослабте за допомогою кілків старі струни на вашому інструменті. Якщо гітара поки зовсім не має струн, пропустіть цей крок.
3
Зніміть з гітари першу (найтоншу) струну. Для цього потрібно послабити її достатньо, щоб витки самі знімалися з кілочка, розмотайте до кінця і відчепите. Після цього витягніть струну з отвору в нижньому поріжку. Залежно від конструкції гітари, кінець струн може виходити як на задню його частину, так і всередину інструменту.
4
Тепер, розпакувавши найтоншу струну з нового набору, повторіть з нею ті ж самі дії, але в зворотному порядку - простягніть через отвір в нижньому поріжку, закріпіть в спеціальному отворі в кілку (кілочок для першої струни - традиційно нижній правий на грифі) і зробіть кілька витків навколо нього, поки струна НЕ натягнеться. Після цього підтягніть її, повертаючи кілочок, до тих пір, поки вона не перестане деренчати при спробі витягти звук. Настроювати під камертон поки не треба - ви це зробите в кінці, після зміни всіх струн.
5
Повторіть дії з кожною струною по черзі - зніміть стару, потім на її місце поставте нову і закріпіть її. Дійте акуратно, щоб не зіпсувати колки і не порвати струни .
6
Після того як ви замінили всі струни , налаштуйте гітару зручним вам способом - під камертон, інший інструмент або тюнер. Якщо ви вибрали нейлонові струни , пам'ятайте, що вони досить сильно тягнуться - доведеться почекати кілька днів, час від часу поправляючи лад, поки він не стане досить стабільний.
Зверніть увагу
Будьте обережні, не натягуйте струни занадто сильно, інакше ви ризикуєте їх порвати.
Корисна порада
Перед налаштуванням затягніть рукою кожну з струн, щоб витки на кілку лягли якомога щільніше - так гітара краще буде тримати лад.
Старі струни відчуваються гітаристом інакше, ніж нові, в результаті цього притупляється відчуття гри. Негайно замініть струни, якщо вони покрилися корозією, стали виглядати забрудненими, на їх веремії з'явилися ознаки зносу або вони стали жорсткими для виконання деяких прийомів.
Вам знадобиться
  • - набір нових струн
  • - гострий предмет
Інструкція
1
Ослабьте натяг струн, вже стоять на гітарі, і зніміть їх. Для цього візьміть який-небудь гострий предмет і з його допомогою піддіньте петлі на гвинті кілочка. Витягніть струни з отворів барабана. Гриф гітари, якщо він тримається на гвинті, після зняття струн почне коливатися. Але становище нормалізується, коли вони будуть встановлені знову.
2
Починайте установку струн з першої - найтоншої. Це дозволить уникнути порушення послідовності розташування струн. Відступите від закінчення струни півтора сантиметра і зробіть вузлик.
3
Встановіть гітару горизонтально. Перекиньте кінець із зав'язаним вузликом через підставку і підведіть під струну з будь-якого боку. В утворену петлю просмикніть закінчення струни. Простежте за тим, щоб вузол знаходився поза петлі.
4
Затягніть петлю тугіше, щоб вона не розпустилася. Для цього притисніть вказівним пальцем до підставки кінець струни з перетином петлі. Тримайте струну весь час в натягнутому стані. Щоб затягнути її, потягніть за протилежний кінець вільною рукою.
5
Сядьте. Гітару поставте на підлогу. Для запобігання розпускання встановлюваної струни на підставці і підтримки її в натягнутому стані притисніть її до грифа правим коліном. Визначте отвір на валику кілочка, просмикніть в нього кінець струни і виведіть приблизно на два сантиметри.
6
Накрутите струну на валик. Майте на увазі, що всі струни повинні закручуватися в одному напрямку. Виконайте кілька витків внахлест. Один з витків укладіть поперек інших.
7
Відтягніть струну пальцями правої руки. Тримайте її під кутом 90 градусів по відношенню до грифа, не дозволяючи послабитися. Продовжуйте накручувати струну. Коли вона остаточно буде натягнута, перевірте її стан на підставці: розпущена струна не зможе тримати лад. Встановлюючи 4-ю, 5-ю і 6-ю (басові) струни, можна вузлики не робити.