Як навчитися малювати море.

Якщо ви хочете намалювати море , вам не вистачить одного синього олівця або блакитної фарби. Тільки на перший погляд водна гладь однотонна. Якщо уважно придивитися, на ній є плями самих різних відтінків. Їх потрібно помічати, щоб малюнок моря вийшов реалістичним.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівці;
  • - фарби;
  • - палітра;
  • - пензлика.
Інструкція
1
Візьміть олівець твердістю 2Т або 4Т. Розмітьте лист, позначивши розмір усіх об'єктів малюнка. Легкої лінією позначте лінію горизонту, накидайте обриси cкала, островів, корабля і т.д.
2
Придивіться до кольору водної гладі, яку ви хочете зобразити. Ви помітите плавний перехід одного відтінку в інший. Їх наявність залежить від декількох факторів. Впливає на колір глибина моря на конкретній ділянці - біля берега і на мілині воно буде світліше, до кольору води додасться колір дна. Важливий і ландшафт морського дна - на водній гладі будуть ледь помітні темні плями, якщо під водою пагорби або западини. На поверхню можуть падати тіні від хмар і хмар, особливо вони помітні при яскравому сонці. Човен, корабель, скелі, що потрапили в «кадр», теж відкидають тінь, змінюючи колірну гамму моря. Також зверніть увагу на відстань між вами і точкою, яку ви малюєте. Ближче до горизонту вода буде виглядати все темніше.
3
Ці нюанси можна розглянути і на фотографії (див. Ілюстрацію до статті). Тут чітко видно світло-блакитний півколо у нижнього краю кадру. Потім слід смуга трохи більш насиченого світло-блакитного. Приблизно такої ж ширини смуга більш темна, а синій колір видно тонкою лінією вздовж горизонту. Відблиски від сонячного світла лягають на поверхню моря світлими смугами з боків, а також двома лініями на рівній відстані один від одного в центрі.
4
Наносьте на папір колір, визначивши всі перераховані особливості. Якщо ви малюєте олівцями, пастеллю або восковими крейдою, покривайте папір однорідної мережею штрихів. Використовуйте різні відтінки, а також накладайте штрихи різних кольорів поруч, щоб створити ілюзію їх змішання. Ділянки, які покриті відблисками, залишайте незаштрихованими.
5
При роботі аквареллю або тушшю принцип роботи трохи відрізняється. Змішайте в палітрі необхідні відтінки. Наносите їх широким пензлем, рівномірно «розтягуючи» фарбу на великі ділянки. Можна попередньо пройтися по паперу чистою мокрою пензликом, а відразу після цього використовувати фарбу - так кордону мазків распливутся на папері. Поки фарба не висохла, чистої тонким пензликом размойте відблиски, тобто зберіть зайвий колір, відкриваючи білий аркуш.
6
У разі використання покриваності фарб - гуаші, масла, нерозбавленого акрилу - наносите колір на всю поверхню аркуша. Коли фарба висохне, намалюйте відблиски білилами за допомогою тонкої кисті.
7
Щоб зображення моря було реалістичним, потрібно намалювати дрібні брижі і великі хвилі на його поверхні. Щоб зробити це, розглядайте окремо кожне таке піднесення хвилі. Малюйте його як звичайний об'ємний об'єкт - різними відтінками передаючи тінь, півтінь і освітлені ділянки.