Як читати рентгенівські знімки. рентген знімки туберкульозу.

«Читати» результати аналізів вже вміють багато, благо це досить неважко. А от щоб «прочитати» рентгенівський знімок, потрібно набагато більше часу і навичок. Однак, навчившись такий премудрості, ви з легкістю зможете самі поставити попередній діагноз собі чи близьким. Звичайно ж, його згодом повинен буде підтвердити кваліфікований лікар.
Інструкція
1
Для початку оціните якість знімків. До опису, як правило, приймаються тільки чіткі фотографії. Це означає, що на знімку не повинно бути ніяких розмитих контурів органів. Тобто всі кінцівки повинні бути зняті дуже чітко. Тільки на такому знімку можна побачити відхилення від норми.
2
Обов'язково підберіть правильне освітлення. Найкраще розглядати знімки на тлі рентгеноскопії. Але якщо у вас його немає під руками, підійде будь-який інший досить яскравий прицільний світло в затемненому приміщенні.
3
Уважно перегляньте всі деталі. Якщо у вас є перелом чи тріщина, на рентгені це обов'язково відіб'ється. Наприклад, тріщина буде виглядати як невелика тонка змійка в місці пошкодження. Якщо є перелом, то на знімку ви помітите зсув кісток або деталей однієї з них.
4
Якщо ви хочете зрозуміти, чи видно на знімку яке-небудь захворювання, яке протікає в глибині організму, наприклад, внутрішня гематома, туберкульоз, пневмонія тощо, шукайте затемнення. Бронхіт зазвичай зачіпає всі легені. Це буде видно на знімку як більш темний ділянку.
5
Туберкульоз на знімках буде виглядати як дрібні вогнищеві зміни, тобто затемнення розміром 2-3 мм. Вони можуть бути як поодинокими, так і множинними. За їх кількістю та місцем локалізації можна визначити ступінь розвитку хвороби. Чим більше таких вогнищ, тим запущеними захворювання.
6
Рентген зубів дозволяє подивитися, яка ситуація в кореневих каналах. Так, наприклад, ви досить легко зможете побачити розташування матеріалу в лікованих зубах. Якщо більш світла пляма спускається до самого кінця кореня, значить пломба коштує правильно. Якщо ж світлі плями переривчасті, значить варто перелікувати зуб.
Зверніть увагу
Будь знімок обов'язково повинен прокоментувати лікар. Ви можете вивчати його тільки з чистої цікавості. Діагноз ж ставиться тільки фахівцем.
Корисна порада
Дуже уважно вивчайте знімок. Щоб не переглянути наявність патології, потрібно ретельно виміряти і розглядати всі наявні затемнення й інші відхилення від норми.