Як і навіщо вести щоденник. навіщо вести особистий щоденник.

Ведення особистого щоденника для одних є забавою, для інших же - життєвою необхідністю. Вираження емоцій, переживань, спілкування з собою - все це дає можливість пережити складні події і не заплутатися в своєму житті.
Інструкція
1
Придбайте красиву зошит або блокнот. Він повинен залучати вас зовні, його листи повинні повністю відповідати вашим уявленням про тих, на яких ви хотіли б вести щоденник. Вони можуть бути в клітинку, розлініяний і т.п.
2
Визначте, навіщо ви хочете завести щоденник. Цілей може бути багато. Наприклад, збереження в пам'яті дрібних деталей, бажання запам'ятати кожен день свого життя, можливість проаналізувати складну життєву ситуацію або розібратися в ній. Від мети буде залежати формат вашого щоденника , частота записів і сокровенність написаного.
3
Приділяйте свого щоденника хоча б кілька годин на тиждень. Ви можете заглядати в нього щодня або ж залишати записи всього пару раз на тиждень. Головне, щоб в цей момент ви були наодинці з собою, без присутності сторонніх і, звичайно, не відволікалися на телевізор, телефон або комп'ютер.
4
Щоденник здатний допомогти вам не тільки впоратися з внутрішніми переживаннями шляхом переказу, а й досягти успіху в особистих і робочих моментах. Записуючи події, що відбуваються, ви завжди маєте можливість проаналізувати їх, поглянути на ситуацію з боку і відзначити прорахунки і помилки.
5
Не старайтесь виглядати привабливо і приховувати реальні недоліки, роблячи записи в щоденнику. Пам'ятайте, що він доступний виключно вам, ваші дописи не стануть надбанням громадськості і на цих аркушах можна бути дійсно відвертим. Він не стане вас засуджувати, лаяти або ставитися з презирством. Будь-яка подія, гідне занесення в історію, будь воно позитивним чи негативним, неодмінно має бути відображено у вашій зошити. Адже саме такий підхід допоможе вам скласти цілісну картину, перечитуючи записи.
Зверніть увагу
Ведення щоденника може відбуватися в різних формах. Крім зошити і ручки, ви можете вдатися до онлайн-сервісів, створеним спеціально для цього. Наприклад, http://diary.anek.ws/. Цей сайт створений спеціально для тих, хто хоче записувати свої думки, але не бажає публікувати їх для громадськості.