Як швидко позбавитися від зайвого.

Деяким людям досить важко позбутися мотлоху, вони збирають непотрібне в надії, що ці предмети їм коли-небудь знадобляться. Бути може, до них ставитеся і ви. Коли будинок або дача виявляються забиті непотрібними речами, ви розумієте, що простіше купити цей предмет, ніж знайти його серед цієї купи. Вам необхідно швидко позбавитися від зайвої і постаратися більше не захаращувати своє житло.
Інструкція
1
Не варто робити спроби систематизувати накопичені багатства і розкласти їх по шафах і шухлядах. Навіть якщо ви зробите списки вмісту і приклеїте на кожен ящик, потрібну вам річ знайти не вдасться. За законом підлості, на пошуки буде відведено мало часу, і ви почнете перетрушувати вміст ящиків, створюючи первозданний хаос. Поставте собі за мету очистити будинок від всього непотрібного і дійте методично й безжалісно.
2
Перегляньте свої речі і без жалю викиньте ті з них, які вам особливо дорогі, але які вже кілька років валяються в очікуванні штопання або заплатки. Зрозумійте, що руки ваші вже не дійдуть до цього. Та й до цього часу у вас вже з'явилися нові улюблені речі. Переглянете одяг і взуття, відберіть і приведіть в порядок ті речі, які ви не носите останні два-три роки. Зберіть їх і віднесіть в церкву або в благодійні організації - вона стане в нагоді бездомним і малозабезпеченим людям.
3
Тепер візьміться за косметику. Переглянете вміст косметичок і все, чим ви давно не користувалися і чий термін придатності вже пройшов, викинете. Жаліти не треба навіть дорогі засоби - прострочені, вони можуть навіть завдати шкоди вашій шкірі і викликати алергію. Точно також поступите із залишками дезодорантів, шампунів і лосьйонів, що скупчилися на поличках у ванній.
4
Багато зайвого збирається на кухні. Звідси в помийницю відправляться пластмасові коробки та відерця з-під майонезу і морозива, старі мочалки і ганчірки, пластикові стакани з кришками і без, серветки, соломинки, упаковки з сіллю, перцем і кетчупом, які ви захопили після поїздки в літаку, поїзді чи в ресторані. Надішліть у відро для сміття скляні та пластикові пляшки. Крупу, в якій вже завелися жучки, віддайте птахам або тим, хто тримає дворових собак. Окрему ревізію зробіть в холодильнику і позбудьтеся всіх ємностей з недоїденими соусами.
5
У кімнаті огляньте всі книжкові шафи й полиці. З них треба прибрати старі каталоги, минулорічні глянцеві журнали, які не пишучі ручки, висохлі фломастери і маркери. Проведіть інвентаризацію аптечки і позбудьтеся всіх ліків, термін дії яких закінчився або ось-ось закінчиться. А тепер зробіть у будинку прибирання і ви зрозумієте, наскільки легше вам стало дихати, коли ви позбулися від усього зайвого.