Як вести журнал касира-операціоніста. графа 3: прізвище, ім'я, по батькові касира повністю.

У кожній фірмі, де здійснюються фінансові операції, заповнюється журнал касира- операціоніста . Форма цього документа є уніфікованою, затверджена постановою Держкомстату РФ № 132. Журнал ведеться касиром. В документі щодня вказуються суми грошей на початок, кінець дня (зміни), показання касової машини.
Вам знадобиться
  • - бланк журналу касира-операціоніста;
  • - документи компанії;
  • - інструкція до ККМ;
  • - форма КМ №3.
Інструкція
1
В журнал е касира- операціоніста відображаються фінансові операції, він є первинним документом для ведення бухгалтерського обліку. Перш ніж завести журнал , зареєструйте форму КМ №4 в податкову службу за місцем знаходження фірми. На титульному аркуші впишіть назву компанії. При ОПФ (Організаційно-правова форма) "індивідуальний підприємець" вкажіть прізвище, ініціали особи, яка зареєстрована як ІП.
2
Напишіть назву відділу (служби), для якого зводиться журнал . Як правило, це відноситься в великим організаціям. Впишіть назву контрольно-касової машини, на якій пробиваються чеки. Вкажіть номер, клас, тип і марку ККМ. Напишіть реєстраційний номер касового апарату, а також номер виробника. Останній візьміть з інструкції до ККМ. Впишіть назву програми, за допомогою якої проводиться ведеться облік касових операцій. У більшості фірм використовується 1С, яка набула широкого поширення на ринку програмного забезпечення.
3
Напишіть повністю своє прізвище, ім'я, по батькові, займану посаду. На початку і наприкінці дня вносите відомості на сторінці журнал а. Впишіть дату, номер секції. Вкажіть своє прізвище, ініціали в третій графі документа. У четвертій графі напишіть порядковий номер Z-звіту, який ви зобов'язані знімати в кінці зміни. У п'ятій графі можна нічого не писати, бо податкова служба на неї уваги не звертає.
4
Вкажіть в шостий графі суму виручки на початок дня, в дев'ятій - на кінець дня. Як правило, сума грошей на кінець дня переноситься на початок наступного дня. У десятій графі впишіть розмір виручки за зміну (день). Ця величина знаходиться шляхом вирахування із суми на початок дня суми на кінець зміни. В сьомий і восьмий графі завіряти відомості своїм підписом, підписом адміністратора або головного бухгалтера.
5
Як правило, касир здає виручку в головну касу компанії. Для цього складаються видаткові документи, реквізити, суми за якими фіксуються в 11-14 графах журнал а. При наявності повернень від покупців ведеться акт за формою КМ №3. Відповідно до цього документа вносяться суми, які видані клієнтам. В результаті цього утворюються невикористані чеки. В графах 17-19 внесіть підпису касира, головного бухгалтера, керівника відділу.
Тижневик стає невід'ємною частиною життя не тільки бізнесменів, але і простих працівників офісів, студентів і домогосподарок. Людина, що бажає мати чіткий план на кожен день і не забувати важливі заходи, призначені на тиждень або місяць вперед, обов'язково повинен мати цей невеликий аксесуар.
Вам знадобиться
  • тижневик, ручка
Інструкція
1
Виберіть тижневик, який буде підходити саме вам. Сьогодні в магазинах канцтоварів представлений величезний асортимент різних виробів такого плану: з чистими або розлініяний листами, з позначеними датами або без них, з доповненням у вигляді адресної і телефонної книги та іншими додатками (календар, карти міст, курси валют і навіть міні-розмовники для різних мов).
2
Заповніть графи на перших сторінках, позначивши своє ім'я, телефон і адресу на випадок втрати тижневика. За бажанням ви можете вписати розширену інформацію про себе, наприклад, посаду та найменуванні компанії, в якій ви працюєте, та інше.
3
Приступайте до ведення щоденника, тепер вам доведеться звертатися до нього кожен день, щоб не забувати про виконання планів. Записуйте намічені справи, проставляючи дату і час. Наприклад, на завтрашній день у вас призначені зустріч з клієнтом, покупка продуктів додому, футбол у сина і дзвінок подрузі. Все це потрібно внести на сторінку тижневика, відповідну дату наступного дня.
4
Визначайте порядок справ залежно від ступеня їх важливості і часу виконання. Розставте цифри і під кожним номером вкажіть намічений захід. Наприклад, зустріч з клієнтом буде стояти під номером один, так як вона напевно буде проходити вранці. Далі підуть секція сина, покупка продуктів і дзвінок подрузі.
5
Вказуйте час важливих справ. Якщо щось конкретне потрібно зробити в певну годину, обов'язково запишіть це. Адже цифри досить швидко вилітають з голови, але ваш новий друг - тижневик - тепер не дасть вам забути нічого.
6
Викреслюйте справи зі списку по мірі їх виконання. Так буде набагато зручніше орієнтуватися у власних записах. Якщо задумане не зроблено, переносите на наступний день. Справа, яке втратило актуальність, теж викреслюється.
7
Аналізуйте тижневик. Переглядаючи заповнені сторінки, ви зможете зрозуміти, наскільки раціонально витрачаєте власний час. Часом такий аналіз дає можливість зрозуміти свої помилки і підвищити рівень саморозвитку.
Зверніть увагу
В тижневик можна вносити все те, що ви звикли записувати на клаптики паперу. Наприклад, список покупок, речі, які потрібно укласти в валізу перед відправкою у відпустку, і так далі.
Корисна порада
Записуйте свої думки. Часом несподівано прийшло в голову рішення проблеми до вечора випаровується, залишивши почуття незадоволеності власною пам'яттю. Тому користуйтеся щоденником як звичайним блокнотом, вносячи в нього будь-яку думку.