Як робити gif з відео.

З розвитком web-технологій і збільшенням пропускної спроможності інтернет-каналів все більшого поширення набувають аватари і підписи на форумах і в соціальних мережах, виконані у вигляді анімованого зображення у форматі GIF. Сьогодні стало модним створювати подібні зображення на основі фрагментів реального відео. На щастя, робити gif з відео можуть безкоштовні відеоредактори.
Вам знадобиться
  • Безкоштовний редактор відео Virtual Dub.
Інструкція
1
Відкрийте файл відео, на основі якого потрібно буде зробити GIF, в Virtual Dub. Для цього в головному меню послідовно виберіть пункти File і "Open video file ..." або скористайтеся акселератором Ctrl + N. В відображення діалогу перейдіть до потрібної директорії, виділіть цільовий файл і натисніть кнопку «Відкрити».
2
Знайдіть і виділіть фрагмент відео, з якого буде створюватися анімований GIF. Переміщайте повзунок, що знаходиться в нижній інструментальної панелі, для пошуку потрібної послідовності кадрів. Скоректуйте позицію з точністю до кадру, використовуючи пункти меню Go. Натисніть клавішу Home або виберіть у меню пункти Edit і Set selection start для установки початку виділення. Таким же чином встановіть кінець виділення (при цьому потрібно натиснути End або вибрати в меню Edit і Set selection end).
3
Приступіть до зменшення розміру кадру і його обрізання, якщо це необхідно. Дозвіл вихідного відео може бути достатньо великим, що не збігається з необхідними параметрами цільової анімації. До того ж в результуючий відеоряд зазвичай потрібно включити лише фрагмент вихідного кадру. Відкрийте діалог управління фільтрами, натиснувши Ctrl + F або вибравши в меню Video і "Filters ...". Відкрийте діалог додавання фільтрів, натиснувши кнопку "Add ...". Якщо потрібна зміна розміру кадру, виділіть фільтр resize, якщо тільки обрізання - null. Натисніть кнопку OK.
4
Налаштуйте параметри відсікання кадру, якщо це необхідно. У діалозі Filters клікніть по кнопці "Cropping ...". Встановіть потрібні значення в текстових полях X1, X2, Y1, Y2 шляхом введення тексту або перетягування країв кадру в потрібне положення мишею. Натисніть кнопку OK.
5
Налаштуйте роботу фільтра resize, якщо він був доданий. Натисніть кнопку "Configure ...". У діалозі "Filter: Resize" встановіть потрібні значення і опції. Найпростіше ввести необхідні параметри в текстові поля групи New size або вибрати коефіцієнт зменшення розміру кадру в групі Codec-friendly sizing. У випадаючому списку Filter mode слід встановити режим інтерполяції зображення. Натисніть кнопки OK у всіх відкритих діалогах.
6
При необхідності змініть частоту проходження кадрів. Зазвичай в цифровому відео кадри змінюються 24-30 разів на секунду. Для традиційної GIF-анімації, як правило використовуваної в інтернеті, це занадто багато. Файли у форматі GIF, створені на основі реального відео, матимуть великий обсяг, що призведе до їх тривалої завантаженні. Також відтворення може істотно уповільнити роботу браузера. Натисніть Ctrl + R або в меню виберіть Video і "Frame rate ...". Якщо потрібно просто змінити частоту проходження кадрів з повним збереженням відеоряду, активуйте опцію Change frame rate to (fps) і введіть значення у відповідне поле. Якщо необхідно змінити частоту проходження кадрів із збереженням швидкості відтворення, виберіть опцію Convert to fps і вкажіть потрібну величину. Натисніть кнопку OK.
7
Перегляньте підготовлений відеоряд в реальному часі. Виберіть у меню пункти Go і Selection start. Натисніть на кнопку Output playback в нижній інструментальної панелі. Для зупинки перегляду натисніть кнопку Stop.
8
Почніть робити gif з відео. Послідовно виберіть у головному меню пункти File, Export і "Animated GIF ...".
9
Зробіть GIF з відео. В відображення діалогу Create animated GIF натисніть на кнопку, розташовану поряд з полем Filename. Виберіть директорію для збереження і ім'я файлу. Виберіть одну з опцій групи Looping для вказівки числа повторів анімації. Натисніть кнопку OK. Дочекайтеся закінчення процесу запису файлу.