Як замінити клеми акумулятора.

Клеми автомобільного акумулятора роблять з довговічних матеріалів - свинцю, латуні. Однак навіть найміцніший метал здатний «втомлюватися». У цей момент і трапляються поломки акумуляторних кріплень.
Вам знадобиться
  • Нова клема для акумулятора, два гучних ключа на 10 і на 12 мм, ніж, наждачний папір.
Інструкція
1
Придбайте клему для акумуляторної батареї відповідно до того, яка у вас зламалася - або плюсову, або мінусову. Вони відрізняються діаметром. Також клеми можуть мати різні притискні системи - кручені або поворотну. Яку з них ви виберете, значення не має.
2
Перш ніж почати ремонт, вимикайте запалювання, якщо автомобіль працював. Вийміть ключ із замка запалювання. Зніміть машину з швидкості і поставте на ручник.
3
Відкрийте капот. Від'єднайте клеми від акумулятора. Першим завжди від'єднуйте негативний контакт і тільки потім позитивний. Це необхідно, щоб убезпечити всі електронні системи машини. Коли «маса» позбудеться потенціалу, ніяке замикання їм буде не небезпечно.
4
Щоб зняти клеми, за допомогою гайкового ключа на 12 мм відкрутите бічний болт, за допомогою якого деталь прикріплюється до акумуляторної батареї. Якщо у вас під рукою не виявилося гайкового ключа потрібного розміру, скористайтеся розвідним ключем або плоскогубцями.
5
Відріжте зламану клему за місцем її приєднання до кабелю. Акуратно ножем зріжте оплетку. Зачистіть контакти від ізоляції за допомогою наждачного паперу.
6
Відкрутіть на новій клеми два притискних болта. Вони трохи менше і тут знадобиться гайковий ключ на 10 мм. Просуньте дріт в них настільки далеко, щоб його зачищені кінці трохи висовувалися з-під держателя. Закрутіть болтики гайковим ключем на 10 так, щоб з'єднання вийшло акуратним і міцним.
7
Приєднайте клеми до акумуляторної батареї в зворотному порядку. Спочатку надіньте клему на «плюс» і тільки потім на «мінус». Закрутіть бічні болти клем гайковим ключем на 12.
8
Спробуйте завести автомобіль. Якщо двигун завівся, роботу можна вважати виконаною.
9
Якщо ви сумніваєтеся, що можете нічого не переплутати і виконати цю ремонтну операцію правильно, зверніться до фахівців сервісного центру.