Як виготовити мормишку.

Заслуженої і незмінною популярністю як наживка на зимовій риболовлі користуються блешні. Але незважаючи на те, що сьогодні в мисливських магазинах представлений величезний їх спектр, досвідчений рибалка не завжди може підібрати ідеально задовольняє його виріб. Втім, маючи необхідні інструменти, виготовити мормишку можна і самостійно, за власним ескізом.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - припій;
  • - паяльник;
  • - дерев'яний брусок;
  • - невеликий напилок;
  • - дрібна наждачний папір;
  • - шліфувальна паста;
  • - кольоровий лак;
  • - безбарвний лак.
Інструкція
1
Створіть форми для відливу мормишок. Візьміть брусок з дерева м'яких порід. З однією з його сторін гострим ножем виріжте поглиблення, за розмірами і формою приблизно відповідають тому, що ви хочете отримати. Уздовж осей заглиблень прорежьте вузькі канавки для кріплення гачків.
2
Підготуйте гачки, які будуть використовуватися в мормишку. Зачистіть їх цівку ножем або дрібним наждачним папером. Знежирте спиртом, ацетоном або іншим органічним розчинником. Візьміть гачок за один з кінців пінцетом. Проведіть лудіння частини цівки паяльником. При цьому в якості флюсу варто використовувати таблетку ацетилсаліцилової кислоти (аспірину), інакше якість лудіння може виявитися незадовільним. При необхідності зігніть цівку кожного гачка потрібним чином.
3
Встановіть гачки у форми для відливу. Міцно закріпіть їх в канавках, прорізаних на першому кроці. Слідкуйте за тим, щоб у поглибленні форми знаходилася тільки середня (луджена) частину ложа гачка, інакше при литві припоєм може бути заповнене «вушко», в яке протягується волосінь.
4
Виготовте блешні. Піднесіть жало паяльника до однієї з форм з встановленим у ній гачком. Плавьте на жалі припій так, щоб він капав в форму. Коли вона частково заповниться, розігрійте паяльником весь припій в ній. Додавайте припій, постійно розігріваючи його у формі, поки вона не заповниться зовсім. Приберіть жало паяльника. Дочекайтеся повного охолодження припою у формі. Вийміть мормишку . Повторіть подібні дії потрібну кількість разів.
5
Обробіть блешні. Надайте їм більш точну форму за допомогою дрібного напилка. Відшліфуйте корпусу мормишок спочатку дуже дрібним наждачним папером, а потім шліфувальної пастою так, щоб вони блищали.
6
Розфарбуйте блешні, якщо це необхідно. Нанесіть малюнок яскравим кольоровим лаком (можна використовувати лак для нігтів) або швидковисихаючої фарбою на основі органічних розчинників. Дочекайтеся повного висихання барвника.
7
Покрийте корпусу мормишок безбарвним лаком. Це потрібно для того, щоб припій, з якого вони виготовлені, чи не потьмянів з часом. Дочекайтеся повного висихання лаку. Тепер блешні готові до використання.
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі з паяльником. Уникайте потрапляння розплавленого припою на шкіру.