Як швидко перемикати вкладки.

Можливість відкрити кілька документів в одному вікні є в дуже багатьох прикладних і системних комп'ютерних програмах. Для перемикання між цими документами найчастіше використовуються вкладки , за якими більшість користувачів звикло клацати покажчиком миші. Однак є й інший спосіб, що вимагає здійснювати менше рухів і тому більш швидкий і, найчастіше, більш зручний.
Інструкція
1
Використовуйте «гарячі клавіші» для швидкого перемикання між відкритими вкладками додатків. Це комбінації кнопок, одночасне натискання яких сприймається активною в даний момент програмою як команда здійснити закріплене за цією комбінацією дію. Щоб перейти на наступну, тобто розміщену праворуч від відкритої, вкладку натисніть будь-яку з двох клавіш Alt. Обидві ці кнопки розміщені в нижньому ряду основної групи на стандартній клавіатурі. Якщо ви використовуєте нетбук або деякі з моделей лептопів, то цілком можливо, що такого вибору немає - для економії простору праву клавішу часто виключають з клавіатури малогабаритних гаджетів. Потім, не відпускаючи Alt, натисніть клавішу табуляції Tab - у найпершій зліва колонці кнопок вона поміщена на три ряди вище Alt.
2
Для переходу на попередню, тобто розміщену зліва від поточної, вкладку цю комбінацію гарячих клавіш треба доповнити ще однією службової кнопкою - Shift. Спочатку натисніть і утримуйте кнопки Alt і Shift, а потім одноразово натисніть Tab. Клавішу Shift при цьому теж можна використовувати будь-яку - ліву чи праву, значення це не має.
3
Якщо ви хочете перейти на кілька вкладок вліво або вправо від поточної, що не відпускайте Alt (або Alt + Shift), а Tab натисніть потрібну кількість разів. Більше того, ви можете поміняти напрям перемикання, вже перебуваючи в процесі - утримуйте Alt, а Shift то натискайте, то відпускайте перед черговим натисканням Tab, міняючи таким способом напрямок перебору вкладок.
4
У деяких додатках цей механізм доповнений корисними опціями. Наприклад, в браузері Opera при першому натисканні клавіші Tab з'являється список з заголовками всіх відкритих вкладок, а правіше обраної рядки додаток відображає зменшену картинку сторінки. Цей список і зображення залишаються на екрані поки натиснута кнопка Alt, і ви можете вибирати вкладку для переходу, орієнтуючись по тексту і мініатюрі.