Як в Фотошопі прибрати предмет.

Часом якийсь предмет на знімку виглядає зайвим, псує композицію або заважає по будь-яким іншим причинам. В Photoshop є кілька інструментів, за допомогою яких можна видалити небажаний об'єкт так, щоб це було непомітно.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - зображення для роботи.
Інструкція
1
Clone Stamp - один з найбільш часто використовуваних інструментів для видалення зайвих предмет ів. З його допомогою можна копіювати фрагменти і вставляти на місце тих, які необхідно замаскувати. Виберіть на панелі інструментів «клонують штамп» (Clone Stamp). Помістіть курсор на ділянку, який хочете скопіювати, затисніть клавішу Alt. Утримуючи її, клікніть по цій ділянці, а потім відпустіть Alt і проведіть по тому місцю, де знаходиться неугодний предмет .
2
Використовуйте кисть з чіткими або розмитими краями і з рівнем непрозорості, підходящим до даного випадку. Якщо доводиться працювати з дрібними деталями або строкатими предмет ами, частіше беріть зразок для клонування, щоб результат виглядав природно, а зміни - непомітними.
3
Ще один корисний інструмент - «Заплатка» (Patch tool). Припустимо, на строкатому тлі, наприклад, поле з квітами, знаходиться зайвий предмет . Потрібно його прибрати і заповнити це місце травою і квітами. Виділіть область для видалення за допомогою цього інструменту і перетяните на таку ділянку, який хочете скопіювати на утворилося порожнє місце.
4
Але у «Латки» є одна властивість - якщо її використовувати для контрастних областей, то кордон буде неприродною. Тому попередньо зафарбуйте зайвий об'єкт кольором, що є середнім в колірній гамі зображення. Для цього скористайтеся піпеткою. Не обов'язково використовувати «заплатки» відразу для всього об'єкта, можна робити це частинами.
5
У п'ятій версії Photoshop (CS5) прибрати об'єкт без шкоди для навколишнього фону можна ще швидше. Приблизно виділіть предмет за допомогою якого-небудь інструмента, наприклад, «Лассо» (Lasso). Зайдіть в «Редагування» (Edit) і виберіть команду «Виконати заливку» (Fill).
6
В поле «Використовувати» (Use) виберіть «З урахуванням вмісту» (Content-Aware). Режим залиште «Нормальний», а непрозорість - 100%. Об'єкт зникне, а програма заповнити це місце подібно оточуючим областям. Цей спосіб добре підходить для видалення дрібних предмет ов з невеликих ділянок.
Трапляється так, що на наших фотографіях виявляються зайві предмети. Звичайно, можна зробити нову фотографію. Але що робити, якщо фотографія була зроблена взимку, а зараз літо? За допомогою програми Photoshop можна прибрати зайві предмети з фотографії і не чекати слушної нагоди зробити новий знімок.
Вам знадобиться
  • 1. Програма Photoshop будь-якої версії
  • 2. Зображення, з якого потрібно видалити зайві предмети
Інструкція
1
Відкрити зображення у фотошопі. Вибираємо меню File (Файл), пункт Open (Відкрити) або використовуємо «гарячі клавіші» Ctrl + O. На знімку, який використаний в якості ілюстрації, в кадр потрапили дроти. Ці зайві предмети, які псують знімок, ми будемо прибирати з фотографії.
2
Вибрати в панелі Tools (Інструменти) інструмент Clone Stamp Tool (Штамп). Панель Tools (Інструменти) за замовчуванням знаходиться в лівій частині вікна програми. Можна просто використовувати «гарячу клавішу» S.
3
Налаштувати параметри інструменту Clone Stamp Tool (Штамп). Для цього треба клацнути лівою кнопкою миші по трикутнику близько палітри Brush (Кисть), яка за умовчанням розташована у верхній лівій частині вікна фотошопу, під головним меню.У інструменту Clone Stamp Tool (Штамп), як у всякої кисті в фотошопі, є два параметра : Master Diameter (Діаметр) і Hardness (Жорсткість), які регулюються повзунками. Також можна ввести числові значення параметрів в поля над повзунками для того, щоб налаштувати ці параметри. Перший параметр визначає розмір кисті, якою ми будемо видаляти зайві предмети з фотографії. Другий параметр визначає ступінь жорсткості країв кісті.Для того щоб прибрати зайві предмети з нашою фотографії, спочатку виберемо напівм'яку велику кисть.
4
Збільшити зображення для зручності роботи. Це можна зробити, перетягнувши вліво повзунок в палітрі Navigator (Навігатор), або ввівши з клавіатури числове значення в поле, розташоване ліворуч від повзунка палітри. Палітра Navigator (Навігатор) за замовчуванням знаходиться в правому верхньому куті вікна фотошопу.
5
Визначити область фотографії, яку ми будемо клонувати, щоб прибрати зайві предмети. Для цього наводимо покажчик курсору на ділянку фотографії, вільний від проводів і при кнопці Alt клацаємо лівою кнопкою миші. Курсор набуває вигляду кола з перехрестям всередині.
6
Відпустивши кнопку Alt, навести покажчик курсору на предмет, який треба прибрати. Клацнути лівою кнопкою миші. Частина проводів зникла. Повторюємо цю нехитру операцію, вибираючи джерело клонування зображення якнайближче до зайвої предмету, який ми убіраем.Для переміщення по збільшеній фотографії можна пересувати червоний прямокутник в палітрі Navigator (Навігатор). Він обмежує ту частину фотографії, яку ми бачимо у вікні відкритого файлу з ізображеніем.Несколько хвилин роботи, і всі зайві предмети з нашою фотографії зникли.
Зверніть увагу
Може трапитися так, що область клонування була вибрана невдало і предмет, який треба видалити, виявився закритий плямою, не відповідним за кольором до решти зображенню. Нічого страшного, невдале дію можна скасувати через палітру History (Історія), яка за умовчанням знаходиться в правій середній частині вікна фотошопу. Остання дія в цій палітрі виділено синім кольором. Наведіть покажчик курсору на попередню дію, що знаходиться над останнім і клацніть лівою кнопкою миші.
Корисна порада
Для видалення зайвих предметів невеликого розміру, що знаходяться на відносно однотонному тлі дуже зручно використовувати напівм'які кисті. Насправді фон, удаваний однотонним, складається з різних відтінків кольору, м'яко переходять один в інший і сліди роботи жорсткої пензлем із значенням Hardness (Жорсткість), близьким до 100% будуть дуже помітні.