Як перевести дріб в число. Як дріб перетворити в ціле число.

Прості дроби не завжди зручні у користуванні. В звіт або в відомість їх не вставиш, та й сучасні комп'ютерні програми не завжди дружать з такими числами. Перевести просту дріб в число (або в десяткову дріб) не складе труднощів.
Вам знадобиться
  • листок паперу, ручка, калькулятор
Інструкція
1
Перевести дріб в число - значить розділити чисельник на знаменник. Чисельник - це верхня частина дробу, знаменник - нижня. Якщо під рукою є калькулятор, то натисніть на кнопки, і завдання виконане. В результаті у вас вийде або ціле число, або десяткова дріб. Десяткова дріб може вийде з довгим залишком після коми. В цьому випадку дріб потрібно округлити до певного, потрібного вам розряду, використовуючи правила округлення (цифри до 5 округлюються в меншу сторону, від 5 включно і більше - в більшу сторону).
2
Якщо калькулятора під рукою не виявилося, але доведеться ділити в стовпчик. Напишіть чисельник дробу поруч зі знаменником, між ними уголочек, що означає поділ. Приміром, переведіть в число дріб 10/6. Для початку 10 розділіть на 6. Вийде 1. Запишіть результат по куточком. Перемножте 1 на 6, вийде 6. Відніміть 6 з 10. Вийде залишок 4. Залишок потрібно знову розділити на 6. Допишите до 4 цифру 0, і розділіть 40 на 6. Вийде 6. Запишіть 6 в результат, після коми. Перемножте 6 на 6. Вийде 36. Відніміть 36 з 40. Вийде знову залишок 4. Далі можна не продовжувати, оскільки стає очевидним, що результатом буде число 1,66 (6). Округліть дану дріб до того розряду, який вам необхідний. Наприклад, 1,67. Це і є остаточний результат.