Що таке Великий піст.

Найбільш тривалим постом у православних людей є Великий піст, який триває сорок вісім днів або сім тижнів. Останнім часом не зовсім обізнані люди використовують цей час, щоб схуднути. Хоча насправді час Великого посту має дуже глибокий зміст, і варто розібратися в цьому, перш ніж вирішувати, дотримуватися його чи ні.
Вам знадобиться
  • - Біблія,
  • - пісна їжа.
Інструкція
1
Зрозумійте, що сенс посту - не просто відмовити собі у вживанні тих чи інших продуктів. Піст - це очищення і в першу чергу духовне. Але навряд чи станете чисті від брудних думок або гріхів, відмовивши собі в котлеті або іншому забороненому продукті. В першу чергу Великий піст - можливість випробувати свій дух, натренувати його. Змогли б ви голодувати, якби того зажадав Бог? Ставитися до посту потрібно не як до дієти, а як до можливості довести Богу свою любов і віру.
2
Недостатньо просто обмежити себе в їжі, але продовжувати вести не зовсім богоугодне життя. Великий піст - час молитов і навернення до Бога. У цей час потрібно молитися з особливою увагою і старанням. Це дуже хороший період для покаяння. Для істинно віруючих питання, дотримуватися посту чи ні, навіть не стоїть. Сам Ісус постив сорок днів у пустелі, не приймаючи в їжу зовсім нічого. І ті, хто слідує його заповідям і законам, неухильно постять, щоб показати свою впав перед ним.
3
Не дайте проявитися своєму обжерливості. Іноді люди, не розуміючи справжнього сенсу Великого посту, стають під час нього озлобленими, дратівливими або нетерплячими, оскільки не отримують ту їжу, до якої звикли. Проте мета посту - позбутися від цих якостей. Саме тому постити потрібно тільки тоді, коли ви розумієте, заради чого робите це.
4
Можна виділити загальні правила Великого посту, що стосуються харчування. Не можна вживати в їжу рибу, яйця, масло, вино, м'ясо, молоко. Тобто потрібно тільки один раз в день. По суботах і неділях дозволяється масло, вино і два прийому їжі. Рибу можна поставити на стіл 7 квітня в Благовіщення і у Вербну неділю. Напередодні Вербної неділі можна їсти рибну ікру.
5
Оцініть свої можливості. Справа в тому, що немає певної схеми живлення для всіх. Потрібно розділяти здорового чоловіка, вагітну жінку і дитину. Занадто суворий піст для вагітних і дітей може зашкодити їхньому здоров'ю. Однак це не означає, що їм зовсім не можна постити. Просто необхідно вибрати такі продукти, які давали б можливість організму отримувати всі необхідні поживні речовини. Визначте свою схему харчування під час Великого посту. І не забувайте постити не тільки фізично, а й духовно, так як одне без іншого просто не має сенсу.