Як укладати стінові панелі. способи укладання стеновимх панелей.

Стінові панелі використовуються для декоративного оздоблення стін різних приміщень. З їх допомогою можна швидко змінити інтер'єр їдальні, передпокою, коридору або ванної кімнати. Щоб виконати обробку, слід підготуватися до роботи і правильно укласти панелі .
Вам знадобиться
 • - молоток;
 • - дриль;
 • - рулетка;
 • - рівень;
 • - шурупи (саморізи);
 • - цвяхи;
 • - будівельні скоби;
 • - степлер будівельний;
 • - драбина;
 • - олівець;
 • - рейки для обрешітки.
Інструкція
1
Оберіть спосіб укладкіСтеновие панелі можна укласти горизонтально або вертикально, ялинкою, по діагоналі, у вигляді рамки або цегляної кладки. Перш ніж вибрати стиль оздоблення стін, розгляньте різні варіанти. Наприклад, горизонтальна укладка створить ілюзію широкого простору у вузькій кімнаті з високою стелею. Розташовуючи панелі вертикально, ви ще більше звузите кімнату, візуально збільшивши висоту приміщення. Застосуйте комбінований прийом, розташувавши частина панелей по діагоналі, а решта по вертикалі - це урізноманітнює фактуру однотонних стін.
2
Виконайте обробку різнокольоровими панеляміЕслі ви використовуєте для обробки приміщення матеріал декількох відтінків, створіть на стінах візерунок. Можна викласти контрастні геометричні малюнки на одній стіні - це стане акцентом приміщення. Якщо кімната невелика, укладіть на протилежних стінах панелі у вигляді рамок, розташованих одна в іншій. Підберіть гармонійне поєднання перехідних тонів так, щоб найглибший колір був у великій рамки, а світлий - в центрі. Так ви візуально додасте обсяг невеликого простору.
3
Розрахуйте кількість матеріалаПанелі бувають декількох різновидів: складальні, листові та мозаїчні. Щоб правильно визначити кількість матеріалу, уточніть розмір однієї пластини. Виміряйте площу стін, що підлягають обробці, і проведіть розрахунок. Доцільно передбачити 10% запас матеріалу на непередбачені обставини: неправильну нарізку, поломку паза при кріпленні або внесення коректив у спосіб укладання.
4
Наріжте панелі Заготовте пластини необхідної довжини. При однаковій висоті кімнати розкроїте весь матеріал відразу. Якщо уздовж стін висота стелі змінюється, доцільно готувати не більше 2 панелей і уточнювати їх розмір перед кожною нарізкою.
5
Покладіть панелі Першу панель закріпіть на каркасі декількома скобами, кожну з яких для надійності зафіксуйте цвяхом. При вертикальному укладанні починайте монтаж з кута, виставляючи першу панель по рівню. Гребінь другої пластини заведіть в паз першої і теж прихопіть кріпильними скобами. Продовжуйте з'єднувати виступаючу частину наступних панелей з пазом попередніх, поки не закриється весь каркас. Сховайте стики по периметру приміщення за допомогою плінтуса або пластикового куточка.
Зверніть увагу
Використовуйте порожній простір між панелями і стіною для закладки електричного кабелю при проведенні електромонтажних робіт. Для розеток і вимикачів виконайте отвори в панелях заздалегідь.
Корисна порада
Стінові панелі можна укладати на стіни без попередньої обробки: неоштукатурені, бетонні без шпалер, з облупленою фарбою.