Як позбутися від осоту.

Бур'яни завдають багато клопоту дачникам. Начебто і вжиті всі заходи по боротьбі з ними, і ділянка здається чистим і доглянутим. Але після першого ж дощу грядки знову піддаються «атаці» бур'янів. Одним їх найбільш живучих вважається осот. Він має сильно розвинений корінь, який проникає вглиб до 4 м. Крім того, досить розрізати корінь на кілька частин, і з кожної незабаром з'явиться новий стебло.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - препарати для знищення бур'янів.
Інструкція
1
Ефективною у боротьбі з бур'янами є регулярна прополка. Якщо ви будете вчасно видаляти осот, коли він тільки з'явиться із землі, то з часом ділянку очиститься. При видаленні осоту із землі його корінь обривається і частина залишається на глибині, але на відновлення рослині потрібно до 2 тижнів. Якщо прополку повторювати в міру появи нових пагонів, то поступово бур'ян ослабне і загине. Природно, цей метод важкий і тривалий, за допомогою нього за один рік від осоту не позбулися.
2
Не допускайте цвітіння і тим більше не дозволяйте осоту скинути насіння. Якщо ви маєте справу з запущеним зарослим ділянкою, то зробіть на зиму безвідвальну перекопування грунту. У такому випадку насіння залишаться на поверхні і можуть прорости пізньої восени або навесні. І тоді, поки у осоту не утворилася потужна коренева система, бур'ян необхідно виполоти. Слід пам'ятати, що не всі насіння проростає, а можуть зберігатися в землі кілька років. Тому боротися з осотом треба комплексно.
3
Використовуйте біологічну особливість розвитку цієї рослини в боротьбі з ним. Якщо перекопати грунт, видаляючи надземну частину осоту і по можливості частини кореневища, то в землі все одно залишаться короткі відрізки. Вони дадуть новий паросток, але не відразу сформують підземні пагони. Саме тому важливо провести ще кілька перекопок ділянки, з новим ретельним видаленням коренів осоту . Це метод трудомісткий, але найбільш ефективний.
4
І, нарешті, використовуйте хімікати для знищення бур'янів. У продажу є достатня різноманітність препаратів. Але пам'ятайте, що разом з бур'янами загинуть та інші рослини. Використовувати ділянку можна буде тільки через кілька місяців, коли хімічна речовина розпадеться в грунті.
Зверніть увагу
При використанні хімічної обробки ділянки дотримуйтесь заходів безпеки - надягайте респіратор і гумові рукавички.