Як перевести тонни ТПВ в метри кубічні. Як тонни твердо побутових відходів перевести в метри кубічні.

Підприємства, в обов'язки яких входить поводження з твердими побутовими відходами, користуються різними одиницями виміру. Керуючі компанії, які вивозять контейнери зі сміттям із дворів, зазвичай вважають обсяг відходів. Полігони і заводи по переробці приймають відходи найчастіше в тоннах. При цьому підприємства повинні розраховуватися один з одним, а відповідно - вираховувати вартість якоїсь загальної одиниці виміру ТПВ.
Вам знадобиться
  • - ваги для зважування контейнерів;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Уточніть, про який саме смітті йдеться. Відходи мають різну щільність, і, відповідно, в розрахунках застосовуються різні коефіцієнти. Якщо у вашому населеному пункті прийнятий роздільний збір твердих побутових відходів, дізнайтеся щільність пластикових пляшок, картону, скляного посуду і т. Д. Наприклад, середня щільність пластикових пляшок становить приблизно від 30 до 40 кг/куб.м, деяким відрізняються дані для гофрокартону і алюмінієвих банок. А ось у цілої скляного посуду щільність майже в десять разів більше.
2
Щільність звичайного сміття в різних умовах теж буде різною. Наприклад, на несанкціонованому звалищі вона становить 80 кг/куб.м, в контейнері - від 180 до 240 кг/куб.м, а на звалищі може бути навіть 500 кг/куб. м. Визначте, на якій стадії переробки ви будете переводити одні одиниці в інші.
3
В деяких випадках можна визначити експериментальну щільність твердих побутових відходів. Відберіть контейнери з однотипним сміттям. Чим їх буде більше, тим точніше вийде результат. Ємності повинні бути наповнені по нормативу (тобто не повинно бути ні переповнення, ні недовеса). Обчисліть загальну вагу твердих побутових відходів і розділіть його на кількість контейнерів. Ви отримаєте середню масу сміття в одному контейнері. Розділивши її на обсяг, ви знайдете середню щільність. Можна отримати сумарну масу і розділити її на обсяг всіх контейнерів.
4
Згадайте, як висловити обсяг будь-якої речовини через його масу і щільність. Його можна обчислити за формулою V = m/?, де m - маса речовини, а? - Його щільність. Розділивши масу твердих побутових відходів на середню або експериментальну щільність, ви і отримаєте потрібний вам обсяг в кубометрах. Відповідно, якщо ви знаєте обсяг і щільність, перемножте їх, щоб отримати масу в тоннах.
Корисна порада
При перерахунку краще користуватися значеннями щільності, даними в довідковій літературі. При самостійному розрахунку щільності дуже легко помилитися, і це може мати далекосяжні наслідки. Наприклад, побудований завод з переробки твердих побутових відходів несподівано для інестора виявиться збитковим. Середні ж показники дозволяють уникнути неточностей.