Як позбутися від цвілі в квіткових горщиках. Як прикрасити землю в горщику.

У квіткових горщиках при частому поливі або зміні грунту може утворюватися біла або сірувата плівка. Це цвіль або сольовий наліт, від яких цілком можна позбутися. Якщо сформувалися дорослі рослини найчастіше не страждають від цього, то молода розсада може навіть загинути.
Вам знадобиться
  • - хороша земля;
  • - горщик меншого розміру;
  • - відстояна фільтрована вода;
  • - лимонний сік або щавлева кислота;
  • - каструля;
  • - друшляк.
Інструкція
1
Спробуйте рослина поливати трохи рідше, зробити хороший дренаж, прочистити отвори в дні горщика. Цілком можливо, що рослина просто не встигає вбирати всю воду, і вона, випаровуючись з поверхні землі, утворює сольовий наліт. Замініть часті мізерні поливи на рідкісні, але рясні, з повним промиванням всієї грунту.
2
Якщо більш рідкісні поливи не допомогли і позбутися від цвілі в горщику не вдалося, пересадите рослина в горщик меншого розміру (якщо ви бачите, що коріння займають лише частину землі). Можна обійтися і без повної пересадки, просто замініть верхній шар землі в горщику.
3
Горщик ретельно вимийте і сполосніть окропом. Якщо є можливість, прокип'ятіть його цілком в каструлі або відрі з водою. Потім просушіть, на дно насипте гравій або мелений цегла, щоб забезпечити дренаж.
4
Нову землю перед засинанням прокалите в духовці або на плиті або пропарьте, щоб знищити всі наявні в ній мікроби і спори цвілі . Врахуйте, що навіть покупна земля часто заражена, тому вимагає додаткової обробки. Щоб пропарити землю, насипте її в друшляк і поставте над каструлею з киплячою водою. Тримайте, поки земля не почне гарячою.
5
Поливайте рослину тільки м'якою водою. Для цього налийте воду в ємності за 1-2 дні і залиште відстоюватися. Ніколи не поливайте квіти водою з-під крана - це дуже шкідливо для них. Якщо є можливість, пропускайте воду через фільтр з іонообмінником - вода збагатиться корисним калієм, а хлору, кальцію і магнію при цьому стане менше.
6
Раз на місяць поливайте рослини водою з додаванням 1-2 крапель лимонного соку на літр. Крім того, можна використовувати щавлеву кислоту, але постарайтеся не додавати її занадто багато.
7
Забезпечте нормальну вологість в кімнаті, оскільки сухість може бути однією з причин нальоту в квітковому горщику. Кращим рішенням буде купити іонний зволожувач повітря, але можна просто залишати на радіаторах опалення вологі рушники на ніч.
З проблемою появи цвілі в горщиках стикаються багато квітникарі. При цьому іноді вона з'являється просто раптово, наприклад, при пересадці квітки в свіжий грунт. Якщо подібне відбулося, з цвіллю необхідно боротися, не відкладаючи. Інакше вона може спричинити за собою загнивання коріння рослини і його загибель.
Вам знадобиться
  • - свіжий грунт;
  • - духову шафу.
Інструкція
1
Так як ідеальне середовище для розмноження грибків цвілі - це підвищена вологість, проаналізуйте, чи не занадто часто рослина поливається. Якщо спостерігається підвищена вологість грунту, а цвіль в горщиках лише тільки почала з'являтися, припиніть полив, підсушіть рослина, а зовнішню частину ґрунту зніміть на висоту 1,5-2 см, замінивши її свіжим.
2
Якщо подібний захід не допомогло, доведеться міняти весь грунт. Для цього витягніть квітка з горщика разом з грудкою землі і відкладіть його на просушку на добу. Старий грунт викинете, а сам горщик обробіть при високих температурах. Кераміку можна прокип'ятити в гарячій воді або поставити на кілька хвилин у духовку. З пластиковими горщиками краще розлучитися, так як навіть при самій ретельній обробці на їхніх стінках можуть залишитися спори грибів, які почнуть активно розмножуватися і в новому грунті.
3
На дно горщика покладіть досить товстий шар дренажу, а вже на нього висаджуйте рослину. Можна присипати грунт зверху невеликим шаром піску або ж викласти керамзитом, які допоможуть уникнути підвищеної вологості.
Зверніть увагу
Цвіль існує практично всюди, однак деякі умови особливо сприяють її розмноження. Так як боротися з цвіллю набагато важче, ніж проводити профілактику її появи, бажано не допускати підвищеної вологості в приміщенні і правильно поливати рослину.
Корисна порада
Для того щоб уникнути повторного зараження, перед посадкою рослини прокалите в духовці стару землю. Чи не поміщає подібна процедура і для грунту, придбаного в магазині. Якщо він занадто важкий, то може притягувати до себе вологу і зберігати її тривалий час. Високі температури позбавляють від подібної проблеми, так само як і від спор цвілі, якщо такі в ґрунті є.