Як дізнатися дорогоцінний камінь. Які дізнатися що камінь справжній.

Навіть купуючи виріб з дорогоцінними каменями в ювелірному магазині, можна нарватися на підробку. Сьогодні продається занадто багато синтетичних мінералів, не кажучи вже про звичайні фальсифікати. Тому важливо знати ознаки, за якими справжні самоцвіти відрізняють від фальшивок.
Інструкція
1
БрілліантУзнать, чи справжній перед вами камінь , можна за допомогою лупи з десятикратним збільшенням. Якщо ви подивитеся крізь неї на діамант, а через нього, в свою чергу, на світло, то побачите тільки сяючу точку в центрі. Справа в тому, що промені відбиваються від граней, і нічого, крім світла, крізь алмаз не видно. Крім того, це дуже твердий камінь , і якщо їм провести по іншому мінералу або по склу, залишиться подряпина, а сам діамант буде неушкоджений.
2
РубінЧістие камені з рівним забарвленням в природі рідко зустрічаються і коштують дуже дорого. Зазвичай в рубінах є різного роду включення і дрібні дефекти. Тріщини в справжніх зигзагоподібні і тьмяні, в штучних - прямі і виблискуючі. Якщо справжній корунд покласти в молоко, воно стане рожевим. А коли ви помістіть його на очне віко, камінь довгий час залишиться холодним. Підробка ж швидко нагріється.
3
СапфірОтлічіть фальшивку від справжнього каменю можна по наявності або відсутності сторонніх включень всередині. У синтетичних сапфірів їх немає, в справжніх вони є. Існують спеціальні рідини з певною питомою масою. Якщо помістити камінь в таке середовище, справжній сапфір потоне, а замаскувався під нього інший природний мінерал спливе. Проведіть по сапфіру рубіном або смарагдом: на справжньому подряпин не залишиться, оскільки він твердіше. Також варто занурити камінь в рідину з певним коефіцієнтом заломлення - якщо він вирощений, ви побачите вигнуті смуги різного кольору, якщо природний, вони будуть прямими і паралельними гранях.
4
ІзумрудЕтот камінь почали синтезувати дуже давно, тому дізнатися, натуральний чи перед вами, при візуальному дослідженні неможливо. Від інших мінералів і скляних підробок його можна відрізнити, подивившись через колірний фільтр - смарагд здасться бурим або червоним, причому як природний, так і синтезований.
5
гранатка щастя, цей мінерал підробляють досить рідко. Адже розпізнати його легко - справжній володіє силою магнітного притягання. Та й коштує гранат недорого. Візьміть пробку, покладіть на неї камінь , помістіть на ваги і піднесіть до нього магніт. Якщо гранат справжній, стрілка ваг стане рухатися.
6
Топаз Якщо мінерал природного походження, на дотик він здається прохолодним і гладким, навіть слизьким. Якщо потерти справжній камінь вовняною тканиною, він притягне дрібні шматочки паперової серветки. По можливості опустіть топаз в розчин йодистого метилена. Натуральний потоне, а якщо перед вами кварц, він спливе.
Корисна порада
Для повної впевненості в тому, що купуєте справжній дорогоцінний камінь, віднесіть його до професійного геммологи. Спеціаліст подивиться мінерал за допомогою професійного обладнання та розвіє або підтвердить ваші сумніви.