Як підняти опущену нирку. опущеними нирка повне відновлення.

Опущення нирки відбувається внаслідок сильного і різкого схуднення, підняття важких речей, гіпотонії черевної мускулатури, післяпологового розтягування зв'язкового апарату, травм, тривалого надсадного кашлю та ін. Проявляється болями в підребер'ї, нижній частині живота. Посилюються у вертикальному положенні, особливо під час роботи або фізичної напруги. В лежачому стані болю зменшуються або зникають зовсім.
Вам знадобиться
  • - нирковий бандаж, посилене харчування;
  • - лікувальна гімнастика;
  • - оперативне лікування.
Інструкція
1
Якщо опущена нирка не викликає серйозних розладів і ускладнень, її лікують консервативними способами. Посилене харчування для утворення жирової капсули нирки особливо допомагає хворим з астенічним статурою. Також необхідний нирковий бандаж, який одягають в лежачому положенні до першого вставання з ліжка вранці.
2
Існує спеціальна лікувальна гімнастика, виконання якої зміцнює м'язи черевного преса, спини, тазового дна. Регулярне виконання сприяє відновленню нормального розташування внутрішніх органів, поліпшується кровопостачання в них. Характер і тривалість виконання вправ підбирається індивідуально для кожного хворого.
3
Комплекс виконується щодня 20-30 хвилин в положенні «лежачи». До цих вправ відносяться і звичні, типу «велосипед», «ножиці», підйоми і опускання ніг, дихальна гімнастика з надуванням і фіксацією живота в одному положенні, так і спеціальні вправи, що дозволяють повернути і закріпити нирки в необхідному положенні.
4
Одне з корисних вправ виконується наступним чином. Лягайте на живіт на тверду поверхню, витягнувши руки вперед. Одночасно піднімайте верхню і нижню частину тіла доти, скільки зможете. Утримуйте таке положення протягом 5-10 секунд. Щоденне виконання даної вправи дозволить незабаром утримувати тіло до 10 і більше хвилин. Після вправи акуратно переверніться на спину і полежіть в спокійному стані 5-10 хвилин.
5
Зверніться до мануального терапевта. В незапущених випадках нефроптоз 1 і 2 ступеня ефективно допомагає мануальна терапія.
6
При часто повторюваних болях, ускладненнях ниркових патологій, ниркової гіпертензії необхідна операція - фіксація нирки м'язовим клаптем, який викроюють з поперекової м'язи. Дана операція дозволяє підняти нирку , зберігаючи її фізіологічну рухливість.
Корисна порада
Профілактика подальшого опущення нирок вимагає дотримання деяких умов. Це - виняток силових вправ, відмова від динамічних видів фізичної активності, заборона на виконання важкої фізичної роботи, носіння підтримуючого допологового бандажа при вагітності.