Як розібрати кульовий кран.

Кульовий кран - різновид водопровідного кран а, регулюючий елемент якого виконаний у вигляді кулі. Цей вид змішувачів широко використовується в побуті, тому часто ламається. Щоб відремонтувати кульовий кран в домашніх умовах, потрібно для початку навчитися його розбирати.
Вам знадобиться
  • - шестигранний ключ;
  • - викрутка;
  • - молоток;
  • - силіконова змазка.
Інструкція
1
Перекрийте запірні клапани. Після цього послабте гвинт, що утримує ручку змішувача і зніміть саму ручку.
2
Зверніть увагу: різьбове кільце має чотири виїмки. Злегка натисніть на виїмки викруткою і поверніть цей елемент проти годинникової стрілки. Цю операцію робіть дуже акуратно, оскільки з необережності можна провернути весь кульової кран, що призведе до пошкодження водопровідних шлангів.
3
В деяких випадках конструкція кран а має рифлені поглиблення на вершині хром-купола, тому при розбиранні такого змішувача потрібно бути особливо обережним, щоб металевими осколками не порізали пальці.
4
Витягніть «щит» і куля (він піднімається вгору). Огляньте нижню частину кулі, щоб переконатися в тому, що його поверхня гладка і чиста. Якщо метал зносився, то куля потрібно замінити.
5
За допомогою викрутки видаліть ущільнювач руху кулі. На всякий випадок закрийте сток раковини.
6
Замініть зношені ущільнювачі і пружини на нові. Зверніть увагу: справа знаходиться маленький виступ, який використовується для обмеження руху кульового кран а.
7
Нанесіть викруткою силіконову змазку: вона запобіжить передчасне зношування гумового ущільнювача. Після цього встановіть кулю і «щит» і підтягніть хром-купол. Потім встановіть ручку і закрутіть гвинти.
8
Увімкніть подачу води. Слідом за цим протестуйте роботу зібраного кульового кран а, поступово збільшуючи натиск. Якщо з'являться витоку, перекрийте воду і підкрутіть всі гвинти, після чого повторно перевірте роботу кульового кран а.
Зверніть увагу
Перевірте якість кріплення елементів при складанні кульового крана.
Корисна порада
Щоб не пошкодити хромовану поверхню крана, для розбирання змішувача використовуйте спеціальний ключ, який має гумки ущільнювачів.
Витончена ручка як запірний регулятор для холодної і гарячої води, легкі обриси й ефективна робота - все це кульовий кран, пристрій, не так давно з'явилося в ванних кімнатах. На жаль, і такий пристрій може зламатися. І коли це трапиться, кульовий кран доведеться розібрати.
Вам знадобиться
  • -шестігранний ключ;
  • -плоскогубци;
  • -плоский викрутка;
  • -невеликий молоток.
Інструкція
1
Вимкніть центральне водопостачання. Після закрийте запірні клапани і зніміть ручку. Для цього акуратно ослабте гвинт за допомогою шестигранника.
2
Зверніть увагу на різьбове з'єднання-кільце. Натисніть викруткою на ту частину кільця, що представляє собою виїмку. Щоб не тиснути сильно викруткою, легкими ударами молотка допоможіть кільцю зрушитися. Повертайте кільце проти годинникової стрілки. Робіть все дуже акуратно, щоб уникнути повороту всього крана цілком, що призведе до пошкодження шлангів під краном.
3
Розкрийте і видаліть за допомогою плоскогубців хром-купол. Не можна пошкоджувати 4-зубчасте кільце, яке знаходиться прямо під куполом, яке при бажанні коригується вгору і вниз.
4
Зверніть увагу на стан ущільнення. Якщо воно зношене, то незабаром при включеному крані з кулі підтікатиме вода. Крім того, огляньте ущільнення на предмет іржі. Ущільнювач знаходиться всередині кулі.
5
Вийміть кулю з крана. Уважно огляньте кульової стопер. Це отвір довгастої форми, яке запобігає можливому критичне обертання крана
6
Вийміть кульову конструкцію з крана. Вона виймається дуже просто, одним рухом вгору. Огляньте кулю знизу, особливо ретельно перевірте стан нижніх поверхонь. При пошкодженнях і значному знос металу на кулі навколо отворів знизу можна буде виявити сліди стружки і механічних пошкоджень.
7
Всередині крана також знайдіть ущільнювальні пружини, які відповідальні за роботу прокладок. У разі якщо пружини зношені, прокладки розташовані не щільно, що веде до постійного підтікання. Чорні ущільнення є уплотнениями руху кулі.
Зверніть увагу
Конструкція кульових кранів сучасна і комфортна для використання, але їх внутрішні деталі чутливі до температури вище 110 г.