Як навчитися шити сумки. Як перешити стару сумку.

Про моду на форму сумок і фурнітуру для них говорити не доводиться, оскільки тут відсутні будь-які обмеження. Улюбленими раніше залишаються рюкзаки, кисети, торби, клатчі. Поряд з об'ємними м'якими сумками популярністю користуються мініатюрні каркасні сумки-скриньки . Керуючись основними прийомами пошиття сумок, можна створювати аксесуари, що підкреслюють індивідуальність і відображають настрій своєї власниці.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - клейовий флізелін;
  • - швейна машина;
  • - фліц;
  • - ножиці;
  • - праска;
  • - застібка-блискавка;
  • - синтепон.
Інструкція
1
Щоб пошити сумку з клаптиків, начертітена клейовому флізелін прямокутник. Його сторони повинні відповідати обраним вами розмірами сумки. Залиште по краях прямокутника по 2 см для припусків. Виріжте заготовку.
2
Покладіть флізелін клейовий стороною вгору і в межах прямокутника мозаїкою викладіть з клаптиків потрібний малюнок. Обробіть краю стиків, зрізаючи їх ножицями. Потім приколіть кожен шматочок тканини шпилькою.
3
Переверніть заготовку і, поклавши її поверх синтепону, щоб не закарбувалися шпильки, злегка пригладьте праскою. Акуратно переверніть заготовку і витягніть шпильки. Якщо від них усе-таки залишилися сліди, переверніть прямокутник і проутюжьте його ще раз.
4
Виріжте основу з щільного матеріалу, наприклад, з Фільца або повсті, і підкладіть її під флізелін. Візьміть репсового стрічку і з'єднайте стики клаптиків по малюнку: спочатку горизонтальні, а потім - вертикальні. Пристрочують відрізки стрічки по обидва її боки. З'єднуйте цими рядками всі три шари: флізелін, клаптики і щільну основу.
5
Визначтеся з довжиною ручки. Чим вона довша, тим ширше необхідно робити заготовку. Складіть заготовку навпіл уздовж і відстрочити посередині. Якщо тканина для ручки досить м'яка, припуски можна не зрізати, залишивши їх на роль наповнювача.
6
Виверніть заготівлю наявності. Візьміть палять з флізеліну і, закручуючи його по спіралі, просмикніть в заготовку для ручки.
7
Зробіть обтачку з блискавкою. Для цього виготовте дві смуги, вимірявши ширину сумки і відстань від краю до краю, де повинна вшивається блискавка. Не забудьте залишити 1,5-2 см на припуски.
8
Відкрийте блискавку. Загніть всередину відкриті короткі краї її тасьми і по черзі пристрочите обидві частини. Обов'язково закріпіть строчки, роблячи зворотний хід машинної голкою.
9
Розгорніть обтачку. До нижнього зрізу пришийте підготовлену заздалегідь підкладку. Сховайте в шов краю тасьми блискавки. Складіть пришиту підкладку і обтачку і прокладете загальний бічний шов.
10
Готову сумку вкладіть всередину обтачки, поєднавши відкриті верхні зрізи. Вкладіть ручки і прокладете строчку, відступить від краю 1 см. Виверніть підкладку з обтачкой і вкладіть всередину сумки. Прокладіть по краю обробний шов. Зашийте дно підкладки.
Корисна порада
Можете замість клаптиків використовувати звичайний цільної відріз тканини.