Як гладити простирадло.

Останнім часом в телепередачах, журналах, інтернет-виданнях часто говориться про те, що гладити постільну білизну шкідливо: після обробки гарячою праскою воно не дає шкірі повноцінно дихати. Але багато господинь все ж віддають перевагу застеляти постіль чистими, свіжими, ідеально рівними простирадлами без єдиної складочки. Здавалося б, прасування - справа нехитра, але у неї є свої секрети.
Інструкція
1
Перед пранням постільної білизни, в тому числі простирадлом, вивчіть бирку з рекомендаціями по догляду. Виберіть підходящий режим пральної машини, а якщо вона підтримує функцію легкого прасування, обов'язково користуйтеся нею: так ви заощадите масу часу, бо уникнете розгладження складок і заломів на простирадла.
2
Розвішуючи випрані простирадла, складіть їх навпіл, зіставивши кути і краю, і повісьте рівно. Намагайтеся не пересушувати білизну, гладьте його трохи вологим, щоб воно набуло бездоганний вигляд.
3
Незамінна річ в будинку - прасувальна дошка. Для проутюжіванія простирадлом встановіть її на верхній рівень, щоб білизна не падало на підлогу. Якщо ж дошки немає, використовуйте замість неї великий стіл, застелений ковдрою або покривалом. Бажано, щоб місце для прасування було добре освітлене.
4
Бавовняна білизна гладять дуже гарячою праскою, при необхідності використовують кнопки «пар» і «вода». Для шовкових простирадл нагрів праски повинен бути маленьким або середнім.
5
Найзручніше гладити простирадла, склавши їх навпіл уздовж виворітного стороною всередину. Проутюжівая фрагмент за фрагментом, просувайте простирадло по дошці вперед або назад - як вам зручніше. Обробивши простирадло праскою з одного боку, складіть її поперек так, щоб прасування частина виявилася всередині, знову складіть навпіл і пропрасовуйте таким способом кожен сегмент доти, поки простирадло не досягне того розміру, щоб легко вміститися на поличці в шафі.
6
Якщо ви хочете відразу ж постелити простирадло на ліжко або любите спати на білизні без складок, поступайте так: складіть простирадло навпіл уздовж або поперек, наскільки дозволяє ширина прасувальної дошки, і проутюжьте з двох сторін, не зачіпаючи місця згину. Потім складіть простирадло так, щоб залишився фрагмент виявився в центрі, і пропрасуйте його.
7
Можна також погладити простирадло прямо на ліжку, якщо вона абсолютно рівна, але при цьому доведеться періодично нагрівати праска, оскільки довжина шнура не дозволить дістатися до всіх куточків простирадла.