Як зробити об'ємну іграшку з бісеру. об'ємні фігурки з бісеру схеми.

Бісероплетіння - популярне заняття, захоплююче не тільки для дітей, а й для дорослих. З бісеру роблять прикраси, магнітні підвіски і брелоки. Для створення незліченної безлічі об'ємних іграшок досить освоїти тільки одну основну техніку.
Вам знадобиться
  • - дріт;
  • - бісер;
  • - волосінь;
  • - голка.
Інструкція
1
Один з основних видів техніки, що використовується при виготовленні об'ємної іграшки з бісеру - паралельне плетиво. Починайте плетіння зліва і продовжуйте, направляючи роботу в праву сторону. При виготовленні тварини в першу чергу виготовляйте ніс, так як кінці дроту завжди зручніше приховати в хвостовій частині.
2
При читанні схеми плетіння об'ємної фігурки зверніть увагу на те, що довгі формули часто скорочують. Однакові ряди, що йдуть один за одним послідовно, записують один раз. Інші дані вказують в дужках. Наприклад, якщо необхідно виконати 8 однакових рядів з 6 намистин, у формулі буде написано: 6 (8). Запам'ятайте, що в дужках завжди вказується кількість однакових рядів.
3
Процес паралельного плетіння записується формулами, що позначають послідовність рядів і та кількість бісерин, яке необхідне для складання кожного з них. Спочатку на дріт, відрізану до потрібної довжини, нанизайте то кількість намистин, яке зазначено в першій сходинці схеми. Потім - така кількість бісерин, яке зазначено в наступній сходинці.
4
Пропустіть другий кінець дроту через намистини, нанизані для складання другого ряду, назустріч першому кінця дроту. При цьому не зачіпайте бісеринки першого ряду. Витягніть дроту для завершення формування другого ряду. Зауважте, що він повинен розташовуватися точно над попереднім.
5
Потім нанизайте на один кінець дроту кількість намистин, вказане для третього ряду і сформуйте його аналогічно другому. Таким чином, за допомогою техніки паралельного плетіння кожен ряд пронизується двома дротами, виступаючими з двох протилежних кінців. Завдяки цьому виріб стає більш міцним.
6
Освоївши техніку паралельного плетіння, приступайте до об'ємного плетіння, головна ідея якого полягає в тому, щоб розміщувати ряди намистин не в одній площині, а один над одним. Тепер, затягуючи дріт нового ряду, трохи згинайте її і розміщуйте над уже готовими рядами.
7
По завершенні плетіння іграшки ви виявите, що вона погано тримає форму, так як ряди не скріплені між собою. Для закріплення рядів виконайте зшивання. Всуньте в голку тонку волосінь, на кінці якої зав'яжіть пару вузликів.
8
Просмикніть голку під нижній ряд бісерин. Закріпіть, пропускаючи нитку через вузлик. Затягуйте волосінь так, щоб вона пройшла посередині кожного ряду. Закріпіть фігурку з одного боку, а потім з іншого.