Як вести під час бурі.

Щоб під час бурі уникнути травм та інших неприємностей, обов'язково потрібно дотримуватися техніки безпеки. Діяти слід відразу ж після отримання штормового попередження по радіо і телебаченню. Вислухайте і всі рекомендації, які неодмінно передадуть. Може статися, що буря або ураган застануть вас зненацька, тоді вам знадобляться наступні поради.
Інструкція
1
Щільно закрийте всі двері і вікна, постарайтеся укріпити їх. Скла на вікнах хрестоподібно заклейте скотчем - це необхідно зробити, щоб не розлетілися осколки. Заздалегідь приготуйте запаси їжі і води, різні необхідні медикаменти (домашню аптечку), свічки і сірники, приймач, ліхтарик і батарейки. Всі гроші та документи повинні бути при вас.
2
Вимкніть газ, світло і всі електричні прилади. Приберіть з балкона або з двору всі предмети, які вітер міг би понести. При можливості приховайте в найбільш міцному і міцній будівлі або в спеціальному притулок цивільної оборони. Виберіть саму простору кімнату і перейдіть туди. Якщо є підвал, сховайтеся там.
3
Як можна далі відійдіть від вікон, щоб не поранитися розлітаються осколками. Встаньте впритул до стіни, але найбільш вдалий і безпечний варіант уберегтися від скла - сховатися за дверима або меблями.
4
Якщо під час шторму ви опинилися на вулиці, підіть якнайдалі від дерев, стовпів, електропроводів, рекламних щитів і старих будівель. Не заходьте у місця зберігання отруйних і легкозаймистих речовин.
5
Не переходьте по мосту, краще сховайтеся під ним. Знайдіть якесь укриття: льох або підвал, навіс із залізобетону. Можете сховатися в будь-якому заглибленні (яма, яр). Чи не залазьте на горище і дах - там найбільш небезпечно.
6
Якщо буря застала вас в машині, зупиніться і не виходьте з автомобіля. Якомога щільніше закрийте всі вікна та двері. У зимовий час закрийте двигун з боку радіатора. Постарайтеся час від часу виходити з машини і розчищати сніг, інакше автомобіль занесе, і ви не зможете вибратися.
7
У тому випадку, якщо ви перебуваєте в громадському транспорті, вийдіть з нього і знайдіть міцне будівлю. По відкритій і піднесеною місцевості пересувайтеся обережно, бажано поповзом, постарайтеся знайти укриття. Остерігайтеся падаючих дерев і гілок. Не виходьте з укриття після ослаблення вітру, через кілька хвилин він може знову підсилитися.
8
Перед тим як вийти на вулицю, огляньте місцевість на наявність обірваних проводів, нестійких і нависають конструкцій. Переконайтеся, що газом не пахне і витоку немає. Не заходьте у сильно зруйновані будівлі. Велика ймовірність того, що вони обрушаться.