Як вивести кулькову ручку з одягу. Як видалити пляму від кулькової ручки з одягу.

Сліди від кулькової ручки псують зовнішній вигляд одягу . Більш того, відіпрати плями такого роду буває дуже важко, особливо якщо вони застарілі. Тому постарайтеся привести річ у порядок якнайшвидше.
Вам знадобиться
  • Тальк, товчений крейда, кухонна сіль, лимонний сік, нашатирний спирт, плямовивідник, медичний спирт, ацетон, прокислою молоко.
Інструкція
1
Присипте свіжа пляма від кулькової ручки тальком або товченою крейдою. Для цього розстеліть зіпсовану річ на рівній поверхні. Потім рівним шаром нанесіть адсорбент. Накрийте оброблену ділянку паперовою серветкою або білою тканиною, покладіть вантаж. У такому положенні залиште на кілька годин. Після закінчення цього часу заперіть слід від плями з господарським милом або засобом для виведення плям.
2
Використовуйте поварену сіль. Покладіть одяг на стіл так, щоб вам було зручно виводити пляму. Присипте слід від кулькової ручки кухонною сіллю дрібного помелу і полийте лимонним соком. Зачекайте 1-1.5 години і виперіть річ в теплому мильному розчині. Будьте обережні, лимонний сік має отбеливающими властивостями. Тому даний спосіб підходить очищення для білих тканин.
3
Розмішайте 1 столову ложку нашатирного спирту в такій же кількості теплої води. Змочіть ватяний диск в отриманому розчині і обробіть пляма від кулькової ручки. Щоб уникнути появи розлучень, виводите забруднення від периферії до центру. Також рекомендується прикласти з виворітного боку білу тканину або ватяний тампон.
4
Для виведення плям з тканин, що вимагають дбайливого поводження, використовуйте прокислою молоко. Налийте молоко в таз і замочіть зіпсовану річ. Через 20 хвилин прополощіть у великій кількості води і виперіть.
5
Візьміть в рівних пропорціях медичний спирт і ацетон. Прикладіть до забруднене місце ватяний тампон, змочений в рідині, і залиште на 10-15 хвилин. Потім промийте слід від плями в чистій воді. Виперіть одяг з додаванням порошку для жирних плям.
6
Купіть плямовивідник. В магазинах побутової хімії наданий широкий вибір даних коштів. Перед покупкою уважно прочитайте інформацію на упаковці або порадьтеся з продавцем. Нанесіть невелику кількість засобу для виведення плям на пляму від кулькової ручки. Через деякий час прополощіть тканину в проточній воді і виперіть як звичайно.