Як виростити помідори взимку.

Помідори зараз можна придбати на ринку або в магазині цілий рік. Але, звичайно, смак зимових томатів, вирощених у теплиці, значно відрізняється від тих, які вирощені влітку на грядці. Спробуйте виростити помідори взимку в умовах квартири, і у вас з'явиться можливість зробити салат, смак якого нагадає вам про літо.
Вам знадобиться
  • - насіння томатів;
  • - пластмасові прозорі стаканчики;
  • - грунт;
  • - поліетиленова плівка;
  • - один великий горщик або кілька середніх.
Інструкція
1
Знайдіть місце на підвіконні або лоджії, де ви поставите горщики з помідорами. Це має бути місце, добре освітлене, куди потрапляють прямі сонячні промені, з південної сторони в квартирі. Забезпечте додаткові джерела, встановіть там лампи денного світла.
2
Залежно від того, в чому ви будете вирощувати рослини, виберіть насіння. Для невеликих квіткових горщиків купите насіння карликових помідорів. Для вирощування у великому обсязі грунту підійдуть високорослі сорти з великими плодами.
3
Виростите розсаду, використовуючи для цього прозорі пластмасові стаканчики, в яких можна проконтролювати ступінь поливу. Це необхідно для того, щоб коріння розсади НЕ загнивали. Насипте в стакан грунт, нещільно утрамбуйте його і полийте окропом. Коли грунт охолоне, зробіть у ньому поглиблення і покладіть в нього насіння. Щоб підстрахуватися, в одній склянці можна висадити кілька насінин, штуки три-чотири. Потім у вас буде можливість залишити самі міцні паростки.
4
Поставте стаканчики на верхню панель холодильника, де температура близько 25 градусів, накрийте їх поліетиленовою плівкою і після появи перших паростків перенесіть на підвіконня. Забезпечте достатню кількість світла, щоб розсада не витягнула і паростки були міцними. Поливайте їх тільки після того, як верхній шар грунту підсохне, стежте за тим, щоб волога не накопичувалася на дні стаканчиків. Для поливу користуйтеся теплою водою, наливаючи її між грунтом і стінкою склянки за допомогою груші або великого шприца без голки. Через місяць Окрепнувшая розсаду пересадите в горщики.
5
Періодично проводите пасинкування - видалення пагонів, що розвиваються в пазухах гілок. Їх необхідно не зрізати, а обламувати руками. Залиште на кожному кущі по одному «пасинку», розташованому під першим суцвіттям кисті. Ви сформуєте кущ в два стебла, які в міру зростання необхідно підв'язати до увіткненим в грунт кілочків.
6
Температура вирощування томатів - трохи вище 25 градусів вдень і не нижче 15 градусів ночами. Регулювати температуру можна протягом, томатам він не страшний. Після поливу обов'язково провітрюйте приміщення через пару годин, щоб уникнути надмірної вологості під час цвітіння рослини. Поливайте не частіше двох разів на тиждень, але не заливайте грунт, вона повинна бути тільки вологою. Раз на півтора-два тижні підгодовуйте рослину мінеральними і органічними добривами. Хороший результат дає обприскування листя живильним розчином.
7
Спеціально запилювати томати не треба, достатньо кілька разів на день злегка постукувати по стеблу, струшуючи квітучі кисті. Коли основна частина плодів сформується, видаліть верхівку рослини і інші квітки, щоб плоди повноцінно розвивалися і їм вистачило поживних речовин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9aUA92VFOdM
Як приємно побалувати себе взимку свіжими хрусткими огірочками або зеленим чарівно пахне цибулею! Думаєте це неможливо? І в зимовий час доведеться задовольнятися тільки літніми запасами в банках чи магазинними овочами сумнівної якості? Але при бажанні виростити овочі взимку можна і в домашніх умовах або на улюбленій дачі.
Інструкція
1
Підготуйте місце в квартирі, де ви будете вирощувати овочі. Найкраще підійдуть теплі, добре освітлені лоджії або засклені балкони. Можна використовувати широкі підвіконня, якщо вікна виходять на південь. Якщо підвіконня вузький, а лоджії або балкона немає, то розмістити ящики з овочами можна на полицях або столах поряд з вікном.
2
Зробіть невеликі дерев'яні ящики для овочів з дощок 2-4 см завтовшки. На дно ящика покладіть дренаж. Для цього підійде гравій та великий річковий пісок. Висипте зверху гравію живильний грунтово-торф'яним грунт. Його можна купити в магазинах для садівників.
3
Використовуйте продовжене вирощування. Суть цього способу в тому, що восени, до зниження температури до 8-10 градусів С, кореневища рослин потрібно викопати і пересадити в ящики з грунтом. А потім ці ящики ставлять вдома або в будь-якому іншому теплому і світлому приміщенні. Так можна вирощувати томати, перець або огірки. При належному догляді ці овочі можуть давати хороший врожай кілька зимових місяців.
4
Спробуйте виростити овочі будинку за допомогою гідропоніки. Гідропоніка - це такий метод вирощування рослин, коли замість грунту використовується субстрат і поживний розчин. Як субстрат виступають органічні речовини, такі як торф, мох, кокосове волокно та ін. Зараз гідропоніка досить популярна. Купити все необхідний - гідрогоршкі, субстрат, детальну інструкцію - можна в спеціалізованих магазинах. В інтернеті багато форумів, присвячених гідропоніці, де новачкові допоможуть розібратися з вирощуванням овочів і поділяться секретами та успіхами.
5
Зробіть теплицю для овочів на дачній ділянці або поряд з будинком, якщо є така можливість. Якщо у вас мало досвіду в будівництві подібних споруд, то краще замовити готову теплицю. Всередині теплиці зніміть весь родючий шар землі, а дно і стіни вийшла траншеї покрийте пінопластом. Товщиною його повинна бути не менше 5 см. На пінопласт засипте грунт назад. За тією ж схемою прокладете пінопласт і навколо теплиці, щоб не дати холоду пробратися зовні. Така конструкція теплиці дозволить вирощувати ваші улюблені овочі всю зиму.