Як відрізнити вітрянку від алергій. прищі схожі на укус комара.

Більшість дітей до 7 років захворюють на вітрянку, навіть ті, хто ніколи не відвідував дитячі дошкільні установи. Це пояснюється надзвичайною легкістю і швидкістю поширення інфекції по повітрю, через прямі контакти або заражені предмети побуту, іграшки і т.д. Але чимало хлопців, на жаль, страждають від алергії, одним з проявів якої теж є висип на шкірі. Як же відрізнити одне захворювання від іншого?
Інструкція
1
Насамперед згадайте і проаналізуйте події, що передують захворюванню. Інкубаційний період вітрянки триває до 21 дня. Якщо дитина відвідує дитячий садок, і там був хоча б один випадок захворювання вітряною віспою, є велика ймовірність того, що це інфекція. Її ж можна було підхопити під час гри у дворі з іншими дітьми і навіть, якщо хтось хворий в сусідній квартирі. Якщо ж підозрілих контактів не було, подумайте про аллергенах. Ними можуть бути харчові продукти (шоколад, горіхи, помідори, різні фрукти, молоко і т.д.). Ймовірно поява алергічної реакції у вигляді висипу також після прийому невідповідних лікарських засобів. Постарайтеся згадати: можливо, висип вже була і раніше, але незначна?
2
Приберіть з меню дитини сумнівні продукти, а з його оточення - пил, домашніх тварин, квіти; дайте йому який-небудь антигістамінний препарат. Якщо причиною висипань є алергія, її симптоми повинні зменшитися, висип не повинна поширюватися. На розвиток вітрянки ці заходи не вплинуть.
3
Зверніть увагу на характер висипки, її локалізацію і прояв. Вітрянка може початися з одного прищика. Але потім висипання починається по всьому тілу. Прищики можуть бути схожі спочатку на укус комара. Потім в центрі з'являються горбки. Наступна стадія - наповнення горбків рідиною, потім прищики лопаються, а це місце покривається кіркою. Висип при алергії відразу множинна і однакова за розміром.
4
При вітрянці нові вогнища висипань з'являються хвилеподібно. Крім того, нові висипання за розміром менше старих. На одному і тому ж ділянці шкіри можуть бути як новоутворені прищики з бульбашками, так і вже підсихаючою скоринки. При алергічному дерматиті нові прищики, навпаки, за розміром більше старих, а старі не проходять, а збільшуються, можуть бути вологими і тріскатися.
5
Паращук вітряної віспи можуть з'являтися також на слизових оболонках і на кон'юнктиві очей. Алергічної висипки там не буває.
6
Якщо причиною висипки є інфекція, то, як правило, можна помітити також і інші її прояви - озноб, підвищення температури, кашель, нежить, біль у горлі або животі, блювота і т.д. А сама висип може взагалі з'явитися не відразу, а на 2-й або 3-й день після цих симптомів.
7
Алергічна висипка з'являється майже відразу після контакту людини з алергеном, практично раптово, і може супроводжуватися ураженням верхніх дихальних шляхів, почервонінням очей і слезоточеніе, болем у суглобах, діареєю і розладами шлунка. Але все ж діагностику захворювання надайте фахівцеві.
Вітрянка (вітряна віспа) - це гостре інфекційне вірусне захворювання. Хворіють переважно діти 2-10 років. Дуже заразна. У дитячому колективі вітрянка поширюється «зі швидкістю вітру», звідси й назва. Дорослі хворіють набагато важче дітей, можливі навіть летальні випадки. На щастя, симптоми вітрянки досить характерні, що дозволяє вчасно відрізнити її від інших хвороб.
Інструкція
1
Інкубаційний період 10-21 день. Якщо протягом зазначеного строку був контакт з людиною хворим вітрянкою, можна запідозрити це захворювання. Слід враховувати, що хворий стає заразним за два дні до появи перших симптомів і залишається таким ще 5 днів після останнього висипання.
2
За добу до появи висипань людина може відчувати загальне нездужання, головний біль. Це продромальний період. Він більше характерний для дорослих. Самопочуття дітей може залишатися хорошим, але у них часто збільшуються шийні і потиличні лімфовузли.
3
Найхарактерніший симптом вітрянки - висип. Дрібні рожеві плями, розміром 2-4 мм, з'являються спочатку на голові, потім швидко поширюються по всьому тілу. Протягом декількох годин плями піднімають над поверхнею шкіри, перетворюючись на папули. Потім в їх центрі утворюється пухирець, заповнений рідиною і оточений червоним віночком - Везикула. Через 2-3 дня Везикула підсихає, утворюється червоно-коричнева корочка, яка відпадає через 2-3 тижні.
4
Нові висипання з'являються хвилеподібно протягом 3-4 (у важких випадках до 7) днів.
5
Кожна хвиля висипань супроводжується підвищенням температури тіла. У дітей лихоманки може не бути, у дорослих температура може досягати 40? С. Гарячковий період зазвичай триває до 7 днів.
6
Хворих турбує дуже сильний свербіж шкіри, особливо перші 3-4 дні.
7
Елементи висипу з'являються не тільки на шкірі, але і на слизових оболонках очей, статевих органів, в роті. Спочатку з'являється пухирець, заповнений рідиною, потім він лопається, утворюється сірувата язвочка, оточена червоним обідком. Через 2-3 дня виразка гоїться без сліду.
8
Для вітрянки характерна наявність одночасно різних елементів висипки. Папули, везикули, кірочки можуть знаходитися поруч на одному і тому ж ділянці шкіри.
Зверніть увагу
Рідина, що заповнює везикули зазвичай прозора. Поява гнійного вмісту каже про приєднання бактеріальної інфекції.