Як перетворити вольт-ампер в вати.

В ваттах вимірюється активна потужність, а в вольт-амперах - повна. На деяких приладах вказується тільки друга величина, а також коефіцієнт потужності. Знаючи їх, активну потужність можна обчислити.
Інструкція
1
Якщо вказана тільки повна потужність, а коефіцієнт потужності (cos?) - Ні, останню величину необхідно виміряти. Для цього скористайтеся так званим фазометром. Складання та розбирання ланцюга, що з приладу і навантаження, здійснюйте тільки при відсутності напруги живлення. Схема цього ланцюга вказана в інструкції до конкретної моделі фазометра. Врахуйте, що він показує не сам кут зсуву фаз (?), А відразу його косинус, тому додатково обчислювати цю тригонометричну функцію не буде потрібно. Виміряна величина, як і значення будь-якого іншого косинуса, буде безрозмірною і менше одиниці.
2
Щоб визначити активну потужність у ВАТ (саме її вимірює побутової електролічильник), обчисліть її за такою формулою: P = S * cos?, Де P - активна потужність (Вт), S - повна потужність (ВА), cos ? - Коефіцієнт потужності, безрозмірна величина.
3
Чим коефіцієнт потужності ближче до одиниці, тим повна і активна потужність ближче один до одного. Реактивна потужність (Q), що є різницею повної і активної потужностей, виділяється на підвідних проводах і тому витрачається марно. Тому при cos? менше 0,7 доцільно застосовувати коректори коефіцієнта потужності. Майже не підвищуючи активну, вони різко знижують реактивну і тим самим підвищують cos? майже до 0,9.
4
При відсутності автоматичного коректора збільшити cos? реактивного навантаження можна за допомогою неполярного конденсатора. Він повинен бути розрахований на підключення паралельно електромережі і витримувати амплітудне значення її напруги. Щоб дізнатися амплітудне значення, помножте чинне на 1,41. Паралельно конденсатору обов'язково встановіть резистор опором близько 1 МОм і потужністю не менше 0,5 Вт Запобіжник включите таким чином, щоб у разі пробою конденсатора він розімкнув ланцюг. Ємність конденсатора повинна бути такою, щоб він спільно з індуктивністю навантаження утворював коливальний контур, резонансна частота якого знаходиться якомога ближче до частоти мережі.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою.