Як відновити ванну.

Іноді позбутися старої ванни набагато складніше, ніж її відреставрувати одним з доступних способів. Особливо це стосується чавунних ванн - дуже важких і часто дуже громіздких.
Вам знадобиться
  • - спеціальна емаль для чавунних ванн;
  • - кисть;
  • - грунтовка.
Інструкція
1
Оберіть метод відновлення чавунної ванни. На сьогоднішній день їх існує три: покриття поверхні ванни емаллю, «наливна ванна» і акриловий вкладиш.
2
Якщо ви вирішили скористатися першим з перерахованих способів, придбайте спеціальну емаль. Нею за допомогою кисті ванна покривається вручну. Продається емаль і в аерозольних балончиках, але за якістю вона програє звичайній.
3
Ретельно отмойте ванну від усіх наявних забруднень та іржі. Якщо це необхідно перед нанесенням емалі скористайтеся ґрунтувальними засобами.
4
Наносьте емаль у напрямку зверху вниз, так ви уникнете можливих патьоків. Можна використовувати і валик, але витрата барвника при цьому дещо збільшиться. Не прагніть зробити все з першого разу, допустимо нанесення декількох шарів.
5
Скористайтеся методом реставрації «наливна ванна», якщо на чавуні є глибокі тріщини і відколи. Приготуйтеся до того, що буде багато пилу: використовуйте старе простирадло і непотрібні газети. Суть методу така: в процесі наливу спеціального рідкого речовини - стакрилу відбувається миттєве заповнення всіх пустот і западин. Поверхня ванни шліфується спеціальними пристосуваннями. На просушку необхідно чотири дні - рівно стільки не можна нею користуватися. На відміну від попереднього цей спосіб дає бездоганну гладкість поверхні і продовжує термін служби ванни на набагато більший період часу.
6
Суть третього способу відновлення ванни, іменованого «акриловий вкладиш» або «ванна у ванну» полягає в тому, що вкладиш, виготовлений з твердого акрилу, накладається в ванну зсередини, а потім прикріплюється до її бортикам. Щоб виготовити такий вкладиш, необхідно провести попередні виміри реставрується ванни. При дбайливому використанні і ретельному догляді за ванною, такий вкладиш може прослужити 5-6 років.