Як відновити клавіатуру.

При роботі на комп'ютері саме клавіатура піддається найбільшим навантаженням, що поступово може призвести до її непрацездатності. Якщо у звичайного настільного комп'ютера клавіатуру легко замінити новою, то у ноутбуків її ремонт стає досить серйозною проблемою.
Вам знадобиться
  • - шило або гачок;
  • - струмопровідний клей «контактол».
Інструкція
1
У переважній більшості випадків клавіатура виходить з ладу при пролиття на неї рідин або при попаданні під клавіші сміття. Ремонт звичайної клавіатури доцільно проводити лише в тому випадку, якщо вона ще досить нова. Як правило, така клавіатура легко розбирається і особливих проблем з її ремонтом не виникає. Набагато складніше йде справа з ноутбуками, саме цей варіант і буде розглянуто.
2
Якщо ви щось пролили на клавіатуру , відразу ж вимкніть ноутбук кнопкою відключення, від'єднайте від мережі і витягніть акумулятор. Найкращий варіант - відразу ж віднести комп'ютер в сервісний центр, так як при самостійному ремонті великий ризик остаточно зіпсувати клавіатуру . Але якщо ви впевнені у своїх силах, вам необхідно відразу ж її розібрати.
3
Розбирання переважної частини сучасних клавіатур починається із зняття клавіш. Перед початком роботи не забудьте сфотографувати клавіатуру , щоб при складанні правильно встановити клавіші, або Перемалюйте їх розташування. Потім спробуйте зняти одну з рідко використовуваних клавіш, використовуючи підходящий інструмент, наприклад, шило або гачок. Клавіші кріпляться спеціальними засувками, тому треба зрозуміти, з якого боку треба підчепити клавішу і куди тягнути, щоб вона знялася. Як тільки вийшло зняти одну клавішу, тим же способом зніміть і інші.
4
Під клавішами знаходяться гумові шайби. Акуратно зніміть їх: ті, що залиті, покладіть в теплу воду з доданим до неї засобом для миття посуду. Туди ж покладіть і залиті клавіші. Після зняття клавіш зніміть кріплення, на яких вони були встановлені (ліфти). Злегка покачайте один ліфт в сторони, подивіться, як він кріпиться. Зніміть його, потім зніміть і інші. Залиті ліфти теж відправте в ємність з водою.
5
Тепер ви можете легко розібрати решту клавіатури. Ваше завдання - дістатися до плівок з нанесеними на них струмопровідними доріжками. Зазвичай плівок три: дві з доріжками і одна між ними, що забезпечує необхідний зазор і запобігає замикання провідників. Контакт можливий тільки в місцях отворів у цій плівці.
6
Оцініть стан плівок. Якщо рідини було пролито мало і вони не постраждали, просушіть їх і зберіть клавіатуру . Якщо волога проникла в пакет плівок, їх доведеться розділяти і промивати. Звертайтеся з плівками дуже обережно! Можливо, з їх роз'єднанням виникнуть проблеми, так як вони можуть бути склеєні в єдиний пакет. У цьому випадку вам знадобиться фен і скальпель. Феном розігрівайте скріплює плівки клей і від'єднуйте їх скальпелем. Працюйте акуратно, так як провідники дуже тонкі, їх легко порвати.
7
Роз'єднати плівки, промийте їх у холодній воді, при цьому ні до якому разі не тріть доріжки - ви їх просто зітрете. Просушіть плівки протягом доби, потім перевірте тестером справність доріжок. Якщо є обриви, відновіть їх струмопровідних клеєм «контактол», його можна купити в автомагазині. Просушіть протягом пари годин, знову перевірте справність доріжок. Потім зберіть клавіатуру .