Як навчитися говорити на китайському.

Загальне число розмовляють китайською мовою - близько 1,3 мільярда. Це найпоширеніший і один з найскладніших для вивчення мова на землі. Тим не менше, кількість бажаючих освоїти його зростає з величезною швидкістю.
Вам знадобиться
  • Посібники з написання китайських ієрогліфів, навчальна та художня література на китайській мові, аудіо-матеріали, китайські фільми в оригіналі, доступ в інтернет.
Інструкція
1
Вивчення китайської мови починайте з ієрогліфів. Чому з них? Справа в тому, що є всього чотири мовних вміння - читання, письмо, говоріння та аудіювання, і далеко не кожне з них підходить для самонавчання, особливо говоріння. А ось лист - цілком. Крім того, звичка листи дуже допоможе вам у читанні і в зануренні в китайську культуру взагалі. У китайській мові, до речі, слова «мова» і «культура» позначаються одним і тим же ієрогліфом.
2
Існує безліч посібників для вивчення ієрогліфів, але вони, як правило, пропонують вивчення окремих символів. Але краще вчинити так: візьміть фразу на китайській мові і керівництво з написання ієрогліфів, а потім постарайтеся скопіювати цілу фразу. Так ви швидше засвоїте значення. Для цих цілей ідеально підійдуть китайські прислів'я та вислови мудреців. За середніми оцінками, в китайському близько 30 тисяч ієрогліфів. Для читання неадаптованій літератури і вільного письма досить вивчити близько 3 тисяч.
3
Запишіться на курси китайської або найміть репетитора. Китайський настільки складний, що лише одиницям вдається освоїти його самостійно. Це величезний і невдячна праця, тому відразу підшукайте собі пристойного педагога. Можливо, це мало б іти першим кроком, однак знання основ письма прискорить навчання з викладачем.
4
Займіться вивченням «піьньінь» - спрощеної, романізованої системи китайського. Вона допоможе вам краще розібратися в мовних тонкощах.
5
Намагайтеся якомога більше читати - для початку, зрозуміло, адаптовані навчальні тексти. Шукайте тексти з транскрипціями, читайте вголос якомога більше. Поєднуйте заняття читанням з тренуванням письма.
6
При прослуховуванні аудіоматеріалів звертайте особливу увагу на інтонації. У китайській мові величезна кількість омонімів, і однакові слова, вимовлені з різною інтонацією, можуть мати абсолютно різні значення.
7
Обов'язково практикуйтеся з носіями мови. Їх не так складно знайти в «Скайпі» або навіть на сходознавчих факультетах вузів.