Як обстежити тонкий кишечник. медобстеження тонкого кишечника.

Тонкий кишечник людини утворює двенадцатиперстная, худа і клубова кишки, які знаходяться між шлунком і товстим кишечник ом. Діагностику та лікування призначає лікар-гастроентеролог. До методів обстеження відносяться рентгенографія, ендоскопія, УЗД, іригоскопія, фіброскопія.
Вам знадобиться
  • - направлення на обстеження.
Інструкція
1
Перед проведенням будь-якого виду діагностичного обстеження дотримуйтесь дієти протягом двох тижнів. Шлунково-кишковий тракт повинен бути максимально вільний від їжі. Вживайте рідкі протерті каші на воді, щодня вранці і ввечері робіть клізму з допомогою кружки «Есмарха». За 36 годин до обстеження повністю відмовтеся від прийому їжі, за 6 годин - від води.
2
Якщо вам призначили рентгенологічне обстеження, воно проводиться після прийому 400 мг бариевой суміші. Вам її дадуть випити і через кілька годин зроблять рентгенограму. Даний вид обстеження допомагає поставити точний діагноз при ентериті, непрохідності, дискінезії.
3
Ендоскопічне обстеження - це перевірка тонкого кишечник а за допомогою ендоскопа, через який вводять відеозаписуючі капсулу. На моніторі комп'ютера повністю відображається стан слизових оболонок дванадцятипалої, худої і клубової кишки. Лікар переглядає наявність уражень і точну їх локалізацію. Ендоскопи є не у всіх медичних установах, тому обстеження призначається не всім пацієнтам.
4
УЗД призначається абсолютно всім пацієнтам. Обстеження допомагає виявити сторонні включення в тонкій кишці і дізнатися її точне місце розташування щодо інших органів, що знаходяться в черевній порожнині. У огрядних пацієнтів даний вид обстеження нерезультативний, тому додатково призначають інші методи діагностики.
5
Ірригоскопія в основному застосовується для точної діагностики захворювань дванадцятипалої кишки. Пацієнту вводять барій у пряму кишку за допомогою клізми.
6
фіброскоп проводиться за допомогою фіброскопа. Лікар при необхідності бере на аналіз внутрішні тканини для гістологічного обстеження, а також може зупинити кровотечу, якщо це необхідно.