Як відновити raid масив.

Основне призначення RAID- масивів - це запобігання втрати даних і підвищення швидкості обробки даних з жорстких дисків. На жаль, вихід з ладу одного елемента масиву часто призводить до повної втрати всіх важливих даних.
Вам знадобиться
  • - RAID-контролер;
  • - RAID Reconstructor.
Інструкція
1
Перед початком роботи з некоректним RAID-масивом створіть копії використовуваних дисків. Для цього скористайтеся програмою Acronis Disk Director. Запишіть DOS-версію цієї утиліти на диск.
2
Підключіть до системної плати потрібну кількість нових жорстких дисків, на яких розташовуватимуться копії елементів масиву. Запустіть програму Acronis Disk Director і виконайте необхідні операції для копіювання вінчестерів.
3
Тепер скачайте програму Acronis Disk Director. Вона володіє достатнім для успішної роботи набором функцій. Для успішного використання даної утиліти вам потрібно знання особливостей восстанавливаемость масиву.
4
Запустіть програму і розгорніть меню RAID Type. Виберіть тип масиву, з яким буде продовжена робота. В поле Drivers введіть число жорстких дисків, що входять до складу RAID-масиву.
5
Заповніть поля в графі Name. Виберіть ті вінчестери, які відносяться до оброблюваного масиву. Зверніть особливу увагу на поле Block Size. Введіть в нього розмір блоку, який використовувався раніше. Якщо ви не впевнені у виборі, не змінюйте значення в цьому полі.
6
Тепер послідовно натисніть кнопку Open Drives і Analyze. У новому вікні виділіть пункт Run the Differential Entropy і натисніть кнопку Next. В наступному меню задайте послідовність дисків і введіть значення розміру пошуку.
7
Натисніть кнопку Next, почекайте, поки програма підбере алгоритм складання масиву. Натисніть кнопку Restore і дочекайтеся завершення роботи утиліти. Важливо відзначити, що на повне відновлення масиву може знадобитися кілька годин.
8
Пам'ятайте про те, що існують і апаратні методи відновлення масивів . Не варто вдаватися до їх використання, якщо ви не володіє повним набором інформації про попередній стан RAID-масиву. Найчастіше такі спроби призводять до повної втрати даних.