Як виростити чорну смородину.

Чорна смородина - примхлива рослина, яке дає хороший урожай тільки при правильному і регулярному догляді. Незважаючи на всі складнощі у вирощуванні, смородина володіє рядом позитивних властивостей. У ягодах міститься багато вітамінів, а й з листя можна робити смачний чай, який допоможе впоратися з хворобами.
Інструкція
1
Купуйте саджанці смородини в розпліднику або в спеціалізованому магазині. Брати саджанці з рук небажано. Вибирайте високоврожайні і зимостійкі сорти, особливо якщо ви проживаєте в регіонах, де можливі ранні заморозки і суворі зими. Переконайтеся, що саджанець «живий», зламавши невелику гілочку. Якщо це у вас вийшло, а на місці зламу немає соку, краще відмовтеся від покупки.
2
Підготуйте місце для посадки. Виберіть сонячний і безвітряний ділянку на вашому городі. Викопайте лунки розміром 50 см в діаметрі і близько 30 см в глибину. Відстань між кущами має становити 1-1, 5 метра. Удобрити грунт перегноєм (2-3 кг), суперфосфатом (20 г) і деревною золою - з розрахунку на одну лунку.
3
Полийте лунки і приступайте до посадки. Поставте рівно кущ і присипте коріння землею. Деякі садівники садять смородину під невеликим нахилом, але це на ваш розсуд. В принципі, особливої різниці немає. Повторно полийте молоді саджанці.
4
Підгодовуйте смородину близько двох разів за сезон. Ранньою весною застосовуйте азотні добрива (20 г сечовини на кущ). Після того як закінчилося цвітіння, поливайте коров'яком (1: 6).
5
Смородина - вологолюбна рослина, тому поливайте її кілька разів на тиждень. При нестачі води листя починає опадати, ягоди стають набагато дрібнішими. При поливі злегка зрошуєте і зелену частину, щоб видаляти пил з куща - це не рекомендується робити в період цвітіння.
6
Обробляйте смородину від шкідників. Для боротьби з кліщем використовуйте сірку колоїдну з розрахунку 30 г на 10 літрів води. Проти попелиць, пильщиків, галлиц застосовуйте «Карбофос» (35 г на 5 літрів води) або «Ровікурт» (5 г на 5 літрів води). Зрошують чорну смородину 2 рази за сезон для профілактики або в міру навали шкідників.
7
Надавайте форму куща ранньою весною і пізньою осінню. Видаляйте всі сухі і плодоносить гілочки з допомогою секатора. Не залишайте більше 3-4 пагонів.
8
Чекайте поява перших ягід на другий рік після посадки, але їх буде зовсім небагато. У міру зростання кущів врожайність буде підвищуватися. Приблизно на 6-8 рік обсяг зібраних ягід почне скорочуватися, як і їх розмір. У цей період подбайте про посадку молодих саджанців.
Корисна порада
Оптимальний час для посадки саджанців вважається осінній період. Але важливо встигнути до настання холодів. Якщо ви з якихось причин не встигли, посадіть смородину ранньою весною, як тільки грунт прогріється до 10-15 градусів.