Як розібрати однорукий змішувач. Як розібрати змішувач vidima.

Однорукі змішувачі - дорогі сантехнічні пристрої, що відрізняються оригінальним дизайном та високою якістю. Але, на жаль, ламатися можуть і вони. Провести терміновий ремонт поламаних сантехнічного пристрою можна і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - плівка;
  • - гайковий ключ;
  • - напилок;
  • - пассатижи з гумовими затискачами;
  • - викрутка;
  • - оцтова есенція;
  • - запасні елементи.
Інструкція
1
Перекрийте вентилі подачі гарячої та холодної води. Після цього поверхню крана накрийте плівкою.
2
розхитати вентильний патрон, використовуючи для цього торцевої гайковий ключ. Однак перед цим підпиляєте ключ і обробіть його напилком: це необхідно зробити для того, щоб запобігти пошкодженню хромованих елементів. Доклавши трохи зусиль, витягніть внутрішній патрон.
3
За допомогою щипців, які оснащені гумовими затискачами, акуратно зніміть хромовані елементи. Викруткою витягніть стопорну пружину, розташовану перед вентильним патроном. Зверніть увагу на те, що патрон слід винести разом з поршнем управління.
4
За допомогою оцтової есенції видаліть вапняний наліт. Цей спосіб очищення ефективний тим, що він не зашкодить хромовані елементи. Ні в якому разі не використовуйте хімічні розчинники вапна або металеві шпателі: ситуація лише посилиться.
5
Якщо засмітився вентиль однорукого змішувача, рекомендується одночасно з ремонтом провести профілактику перемикача. Щоб прочистити змішувач зсередини і замінити прокладки, зніміть вентиль і акуратно розберіть його на складові елементи. При цьому важливо замінити опорні кільця і всі пружини, адже саме ці елементи швидше і найчастіше зношуються.
6
Щоб замінити що вийшов з ладу картридж, потрібно зняти заглушку, підчепивши для цього її край гострим предметом. Всередині отвори, що закривається двокольорового заглушкою, знаходиться запірний гвинт: відкрутіть цей елемент за допомогою шестигранного ключа і зніміть ручку з важеля.
7
Слідом за цим відкрутите декоративну гайку, а потім відкидну. Зняти декоративну гайку можна просто рукою. Щоб відкрутити відкидну гайку, скористайтеся спеціальним ключем. Потім витягніть продірявився картридж і замініть його на новий.
Зверніть увагу
Всі операції проводите дуже акуратно, інакше можна зіпсувати зовнішній вигляд однорукого змішувача.
Корисна порада
Перш ніж помістити прокладочні кільця в конструкцію, змастіть їх милом.
Напевно ви стикалися з проблемою капає або поточного крана. Хтось закривав на невелике підкопування очі, хтось поспішав набрати номер знайомого сантехніка. А ми вам пропонуємо в цьому випадку просто взяти і полагодити кран самим. Тим більше, що це один з обов'язків в ролі «мужика в будинку».
Інструкція
1
Але щоб полагодити кран його потрібно розібрати. А перед тим, як ми приступимо до процесу розбирання, ми повинні шляхом зовнішнього огляду визначити тип крана. Крани можуть бути кульовими, притискними, дисковими і муфтовими з картриджем, який замінює гумову прокладку.
2
Розбираємо і чиним кульовий кран: Відвертаємо на ручці ключем регулювальний гвинт і знімаємо її. Під нею знаходиться регулювальне кільце, яке потрібно затягнути. Ручку встановлюємо і перевіряємо, чи не підтікає кран.
3
Якщо підтікання не зупиняється, плоскогубцями відгвинчуємо кришку і виймаємо копір, шайбу ущільнювальну і куля, викруткою дістаємо пружини і клапанні сідла. Потім стягаємо верхній гусак, покрутивши його навколо своєї осі. Тепер нам потрібно встановити нові кільця і пружини, гусак, куля, шайбу, клапанні гнізда і копір. Після цього накручуємо кришку. Звичайно, всі деталі разом у нас не ламаються. Тому візуально з'ясовуємо, яка деталь зіпсувалася, і замінюємо її новою.
4
Лагодимо притискної кран: Розбираємо кран таким чином: знімаємо ручки з арматурним ковпаком, викручуємо втулку і шток. Потім замінюємо прокладку штоки й кругле кільце. На завершення змащуємо термостійкої мастилом шток і збираємо кран в зворотному порядку.
5
Якщо зламався кран з картриджем, то тут від нас вимагається замінити картридж: Кран дискового типу називають по-іншому «кран з патроном». А лагодять його так: видаляємо вказівний ковпачок, підчепивши його викруткою, вивертаємо гвинт, знімаємо ручку крана, потім вивертаємо регулювальний гвинт і видаляємо вставку ручки. Після чого відвертаємо і знімаємо кришку корпусу крана. Тепер ми відвертаємо гвинти кріплення картриджа, видаляємо його і ставимо новий картридж. Збираємо кран.
6
Ремонт крана муфтового типу: знімаємо ковпачок, вивертаємо гвинт. Піднімаємо вгору важіль і знімаємо ручку. Далі ми знімаємо плоскогубцями з корпусу крана фіксуючу гайку, дістаємо фіксатор картриджа, виймаємо картридж, встановлюємо новий на його місце і закручуємо гвинт. Після цього стягаємо гусак, зрізаємо старі кільця і на їх місце встановлюємо нові. Ну і нарешті, збираємо кран.