Як зробити камін.

Камін додасть заміському будинку особливий затишок, подарує тепло і стане яскравим виразом індивідуальності будови. Складений із цегли, він забезпечить високий ступінь обігріву приміщення незалежно від джерел енергоспоживання. В процесі зовнішньої обробки ви можете втілювати в життя будь-які дизайнерські ідеї.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - пісок;
  • - вода;
  • - вогнетривку цеглу;
  • - цемент;
  • - бітумний камінь.
Інструкція
1
Для зведення каміна створіть фундамент. Використовуйте для цього щебінь, гравій або бутовий камінь, укладаючи їх на цементний розчин. Конфігурація і розмір фундаменту визначається розміром і формою, обраними для майбутнього каміна. Якщо фундамент буде прилягати до фундаменту однієї зі стін будинку, залиште між ними зазор (незгірш 5 см) і заповніть його піском. Чи не перев'язуйте два фундаменту між собою.
2
Якщо на ділянці скельний грунт, закладайте фундамент, не заглиблюючись, а тільки знявши родючий шар. На піщаному грунті розташовуйте підошву фундаменту на глибині 70-80 см. Якщо в грунті є грунтові води, закладайте підошву нижче глибини її промерзання, але не менше ніж на 20 см.
3
При установці каміна на залізобетонну плиту робіть глибину закладання мінімальної, знявши лише рослинний шар. Закладіть плиту, товщина якої не повинна перевищувати 15 см так, щоб димова труба впиралася в її центр.
4
Кладку каміна виробляєте з керамічної червоної цегли. Ні в якому разі не використовуйте силікатна цегла. Для топки предпочтительней використовувати вогнетривку цеглу, це продовжить термін служби каміна. Перед укладанням отсортируйте весь цегла, вибираючи тільки той, у якого прямі і гладкі грані. Ні ложковая, ні тичковая поверхня не повинні містити розломів і тріщин. Підходящий цегла являє собою на зламі рівномірну обпалену масу без грудок глини, каміння та пустот.
5
Використовуйте для кладки глінопесчаний розчин. Візьміть жирну глину з мінімальним вмістом піску. Для розмочування глини занурте її за пару днів перед використанням в воду. Періодично перемішуйте масу, доливаючи, якщо необхідно, воду, доводячи масу до киселеподібної консистенції.
6
Замість обробки штукатуркою виконайте краще декоративну або лицьову кладку. За допомогою розшивки надайте швах на кладці увігнуту або опуклу форму.