Як обжати кабель для мережі.

При самостійному створенні локальної мережі дуже важливо правильно обжати LAN-конектори пасивне. Це дозволить вам забезпечити правильне з'єднання пристроїв і стабільну роботу мережі в цілому.
Вам знадобиться
  • - крімпер;
  • - UTP-кабель;
  • - коннектори RJ45.
Інструкція
1
Для обтиску патч-корду найкраще використовувати спеціальний пристрій - крімпер. Підготуйте по два LAN-коннектора для кожного мережевого кабелю. В даному випадку рекомендують використовувати наконечники RJ 45.
2
Відміряйте потрібну довжину кручений пари і обріжте кабель. Зніміть пластикову захисну стрічку. Якщо ви будете використовувати крімпер, вставте в мережевий кабель в спеціальний паз і проверніть пристрій, попередньо звівши ручки інструменту. Очистіть від ізоляції внутрішні жилки кабелю. Якщо у вас відсутній обжимка, скористайтеся ниткою, простягнутою всередині кабелю, для знять обплетення.
3
Розплетіть скорочення внутрішні дроти. Оголити 1.5-2 см кожного проводу. Виконуйте цю процедуру дуже акуратно, щоб не пошкодити жилки кабелів. Тепер розташуйте дроти в пазах, використовуючи потрібну схему. Схема розташування жил в кабелі з прямим обтиском повинна виглядати так: 1. Біло-оранжевий.2. Oранжевий.3. Белo-зелёний.4. Cіній.5. Белo-cіній.6. Зeлёний.7. Белo-кoрічневий.8. Коричневий.
4
Перевірте правильність розміщення проводів. Закрийте коннектор, що не защелкивая його повністю. Вставте наконечник в потрібний отвір крімпер і з'єднайте ручки інструменту. Аналогічним чином встановіть коннектор на другий кінець патч-корду.
5
Даний метод рекомендують використовувати при підключенні комп'ютера до мережевого концентратора або маршрутизатора. Для створення мережі комп'ютер-комп'ютер застосуєте метод зворотного обтиску. Встановіть перший коннектор, як це описано в попередніх кроках.
6
Підготуйте другий наконечник. Розташуйте кабелі в наступному порядку: 3, 6, 1, 4, 5, 2, 7, 8. Керуйтеся нумерацією, описаної в третьому кроці.
7
У відсутності крімпер можна використовувати викрутку з плоским наконечником. Акуратно втисніть жилки потрібних кольорів в пази. Після виконання цієї процедури вдавите пластмасовий фіксатор, розташований біля підстави коннектора.
Мережевий кабель (патч-корд) є однією з головних складових дротовий комп'ютерної мережі. За допомогою нього можна підключити комп'ютер до мережевого обладнання або зробити мережу з двох комп'ютерів.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб обжати мережевий кабель вам потрібні: конектори (роз'єми, кліпси) типу RJ45, обжимний інструмент, кабель.
Інструкція
1
Перш ніж ви почнете процес виготовлення патч-корду з наявних компонентів, слід визначити тип кабелю, який вам потрібно: перехресний або прямий. Перехресний кабель використовується для з'єднання двох комп'ютерів в одну мережу, а прямий в більшості інших випадків.
2
Для виготовлення звичайного патч-корду, за допомогою якого можна підключити комп'ютер до роутера або іншому мережевому устаткуванню, візьміть кабель і на одному кінці акуратно зніміть оплетку довжиною 5-7см.Разложіте проводки рівно і щільно один до одного за наступною схемою (зліва направо): біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. Обріжте кінці проводков так, щоб вони виходили з обплетення на 1,5-2см і вставте їх в коннектор. Конектор повинен бути розгорнутий до вас вхідним отвором для кабелю і опущений засувкою вниз. Край обплетення повинен трохи увійти в коннектор. Вставте конектор в спеціальне гніздо обжимного пристрою і стисніть ручки пристрою. Повторіть дію на іншому кінці кабелю.
3
Для того, щоб виготовити перехресний патч-корд вам слід провести всі дії в тій же послідовності, але при цьому змінити порядок укладання проводков при обтискача другого кінця кабелю. Розташуйте проводки на другому кінці кабелю таким чином (зліва направо): біло-зелений, зелений, біло-помаранчевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий.