Як оформити стіл на весілля.

Весільний стіл повинен не тільки ломитися від вишуканих явств, а й і радувати око. Як елементи оформлення використовують ошатне стіл овое білизна (скатертини і полотняні серветки), красиві стіл ові прилади, дорогі сервізи, іменні картки, живі квіти та свічки.
Вам знадобиться
  • - стіл;
  • - стільці;
  • - квіти;
  • - скатертину;
  • - посуд;
  • - серветки полотняні;
  • - меню;
  • - іменні картки;
  • - план розміщення гостей.
Інструкція
1
Виберіть скатертину, бажано світлих тонів, добре вигладжену, відповідну розмірам стіл а. Краї повинні рівно звисати з усіх чотирьох сторін, приблизно на 20-25 см. Стеліть так, щоб середня запрасована складка проходила по середині меблів. Покриття ляже рівніше, якщо під нього покласти фланель або іншу м'яку тканину. Застосуйте драпіровку або додатково прикрасьте стіл бантами, квітами.
2
Розставте посуд. Слідкуйте, щоб вона була без сколів і тріщин. Не потрібно вибирати дорогі сервізи, важливо, щоб усі стіл ові прилади були однаковими. Для кожного запрошеного ставиться основна тарілка, допоміжна, праворуч кладуть ножі, а зліва - вилки. Келихи, чарки, стакани сервірують або дугою, або паралельно стіл у. Сільнички і судки зі спеціями розставте по всьому стіл у на такій відстані один від одного, щоб будь-який гість міг дотягнутися. До кожного салату додаються ложка або лопатка.
3
Приберіть зі святкового стіл а попільнички, якщо їх хтось там поставив. Серед гостей можуть знаходиться діти і некурці, відкритий заклик до паління їм може бути неприємний.
4
Тримайте пляшки з мінеральною водою і спиртними напоями на окремому сервировочном стіл ике. Якщо гостей багато, вино, горілку можна залишити на стіл е, але розташувати так, щоб кожен зміг дотягнутися і при бажанні налити собі напій до смаку. Шампанське подається в закупореному вигляді, в відрі з льодом або холодною водою. Настоянки власного виготовлення розливають в графини. Продукцію з магазину дозволяється залишити в пляшках.
5
Виберіть полотняні серветки, наприклад, в тон весільного букета нареченої або білі, з зображенням обручок, спирайтеся на свій смак. Покладіть їх на верхню тарілку або зліва від неї. Колір аксесуара повинен поєднуватися з відтінком скатертини. Для того щоб тканина тримала форму, треба її накрахмалить.
6
Складіть таблицю розміщення гостей за стіл ом. Креслення є хорошим путівником з нумерацією всіх посадочних місць, на ньому перераховуються в алфавітному порядку всі гості із зазначенням номерів місць. Запрошених усаджуйте так, щоб їм було приємно проводити час в товаристві один одного. Не забувайте, що не можна розлучати подружжя, чоловіки повинні сидіти упереміш з жінками, людей старшого покоління добре групувати в одному кінці стіл а, а молодь - в іншому.
7
Виготовте іменні картки для гостей. Виріжте з картону прямокутники невеликого розміру, напишіть ім'я, прізвище, по батькові кожного гостя, номер його посадочного місця. Прикрасьте їх гілочками горобини або їли. Прикріпіть до серветкам або покладіть на тарілки.
8
Купіть квіти. Окремі бутони добре виглядатимуть на весільному стіл е, а можете розставити вазочки і плоскі тарілочки з однаковими квітками. Якщо скатертина біла, подкрасьте воду марганцівкою. Розкладіть вінки з квітів, всередину поставте вази з фруктами, покладіть вздовж стіл а квіткову гірлянду.
9
Плануйте меню, виходячи з місця святкування. В ресторані складайте список, спираючись на страви, які пропонує заклад. За стіл ье в домашніх умовах залежить від фінансових ресурсів. Спочатку подаються холодні рибні закуски, потім м'ясні салати, овочеві і грибні закуски, потім м'ясні закуски, гарячі, основне гаряче блюдо, солодкі страви та десерти. Дієтологи встановили, що саме така подача сприяє підвищенню апетиту і не притуплює відчуття смаку.
Зверніть увагу
Можете зшити спеціальні чохли для стільців, в тон скатертини. Зробіть це самостійно або зверніться в швейну майстерню. Але пам'ятайте: займатися цим питанням треба як мінімум за три тижні до торжества, щоб встигнути виконати подібне замовлення.
Корисна порада
Зверніться в спеціальне агенство по дизайну, вам підберуть прикраса залу, столу і оформлять оригінальну подачу страв.