Як налаштувати фари ближнього світла.

Відсутність настройки приладів освітлення автомобіля не тільки є порушенням техніки безпеки, а й створює незручності власнику транспортного засобу та іншим учасникам руху. Регулювання оптики забезпечить хороше освітлення узбіччя і дасть вам упевненість в тому, що світло не засліплює водіїв зустрічній техніки.
Вам знадобиться
  • - крейда;
  • - рулетка;
  • - картон.
Інструкція
1
Перевірте, в якому стані знаходяться деталі підвіски автомобіля. Заміряйте тиск в шинах, зверніть увагу на різницю в їх розмірах. Забезпечте рівномірний розподіл навантаження в кузові автомобіля. Всі перераховані вище фактори роблять значний вплив на напрямок пучка світла .
2
Бак автомобіля заправте паливом на половину його обсягу. Запросіть помічника: його посадка на водійському сидінні під час регулювання фар забезпечить більш точну результативність настройки. Перевірте, в якому стані знаходяться лампи в фарах. Неодмінно замініть їх, якщо виявите, що скляні колби потемніли.
3
Для проведення настройки підберіть рівну ділянку з прилеглою до нього стіною. Обрана територія повинна бути не менше 7,5 метрів. Візьміть шматочок крейди і розмітьте на стіні екран. Для цього поставте автомобіль як можна ближче до стіни і перенесіть на неї позначку середини передньої частини кузова. Потім відзначте на поверхні стіни центр кожної з фар.
4
Відміряйте від стіни сім з половиною метрів і поставте трохи осторонь жердину або палицю. Відженете автомобіль від стіни до встановленої позначки. Прокреслите між відмітками центрів фар пряму лінію, з'єднуючи їх. Самі позначки позначте вертикальними лініями.
5
Відступіть вниз від горизонтальної лінії 7,5 см і паралельно їй проведіть ще одну лінію. Увімкніть фари ближнього світла . Ліву фару прикрийте аркушем картону.
6
Відрегулюйте праву фару за допомогою регулювальних гвинтів, які переміщують відбивач по вертикалі і горизонталі. Зверніть увагу: верхня межа променя повинна збігатися з нижньої горизонтальною лінією на стіні, а вершина кута в плямі світла - з вертикальною лінією, що проходить через центральну частину фари. Потім закрийте картоном праву фару і налаштуйте ліву аналогічним чином.