Як відкрити салон автомобілів.

Твердження про те, що машина - не розкіш, а засіб пересування, сьогодні більш ніж актуально: в більшості сімей є автомобіль, а в деяких і не один. Крім того, забезпечені автолюбителі воліють міняти автомобілі кожні 2-3 роки. Тому автобізнес стабільно знаходиться на плаву. Відкриття авто салону при грамотному підході до справи може принести непоганий прибуток.
Інструкція
1
Для початку визначтеся з цілями, яких ви хочете досягти: якщо плануєте просто продавати автомобілі, що не здійснюючи гарантійного ремонту і технічного обслуговування, відкривайте автомагазин. Для цього достатньо орендувати торгові площі під шоу-рум і підсобні приміщення і періодично брати на реалізацію нові або старі машини. При цьому ваш прибуток становитиме торгова націнка за вирахуванням податків, орендної плати та інших поточних видатків.
2
Але для ефективної діяльності потрібна наявність постійних клієнтів та їх регулярний приплив, тому якщо ви націлені на стабільний дохідний бізнес, будуйте автоцентр, орієнтований на продаж і обслуговування автомобілів, гарантійний і кузовний ремонт.
3
Оберіть автомобільний бренд, з яким ви хотіли б працювати. Оскільки кожен автовиробник вимагає дотримання принципу «1 автосалон - 1 торгова марка», вивчіть ринок і віддайте перевагу тим брендам, які ще не представлені в вашому регіоні, але користуються попитом.
4
Складіть бізнес-план: оціните ринок і конкуренцію, слабкі і сильні сторони вашого проекту і переваги. Розрахуйте приблизний план доходів і витрат, а також бюджет проекту. Розгляньте необхідність залучення кредитів.
5
Оберіть місце для вашого майбутнього авто салону . Воно повинно бути людним, перебувати в жвавій частині міста, але не обов'язково в центрі. Бажано, щоб до місця можна було добратися як на особистому, так і на громадському транспорті.
6
Направте офіційного дистриб'ютора бренду лист з пропозицією про співпрацю і наміри відкрити автоцентр з продажу та обслуговуванні автомобілів. Якщо компанія зацікавиться вашою пропозицією, на місце приїде її представник, щоб оцінити перспективи просування свого бренду в цьому регіоні.
7
У випадку, якщо дистриб'ютор прийме позитивне рішення про співпрацю з вами, займіться збором дозвільної документації та отриманням погоджень на будівництво автоцентру. Знайдіть підрядників на будівельні та оздоблювальні роботи. Автовиробники вимагають від дилерів дотримання певних корпоративних стандартів, тому проект автоцентру потрібно буде узгодити. Деякі дистриб'ютори відправляють на місця своїх архітекторів для розробки проекту.
8
Оскільки ваше будівництво - довгострокове вкладення капіталу, ви можете звернутися в банк за інвестиційним кредитом. В якості гарантії можна заручитися підтримкою автовиробника. Інвестиційний кредит видається на тривалий термін, який дозволяє вам відбудувати і обладнати автоцентр, ввести його в експлуатацію і окупити вкладення.
9
Після закінчення будівництва купіть і встановіть обладнання. Підберіть команду професіоналів: менеджерів, консультантів, інженерів, експертів, кваліфікованих робітників. Навчіть персонал - в цьому знову допоможе дистриб'ютор: як правило, великі компанії організовують семінари та тренінги для дилерів.
10
Організуйте рекламну кампанію і влаштуйте презентацію автоцентру. Запросіть на захід якомога більше місцевих ЗМІ, щоб привернути максимум потенційних клієнтів.