Як поліпшити сигнал антени. Як поліпшити сигнал приймача.

Ефективність роботи телевізійного приймача і якість зв'язку в цілому визначається багатьма параметрами. Це і характеристики антени , і віддаленість від центру мовлення, і навіть характер місцевості, де встановлений приймач. Щоб поліпшити сигнал, потрібно врахувати ці умови і постаратися усунути дію небажаних і шкідливих факторів.
Вам знадобиться
  • - антена;
  • - щогла (опора);
  • - антенний підсилювач.
Інструкція
1
Враховуйте при установці антени характеристики місцевості. Зона гарантованого прийому телевізійного сигнал а залежить від рельєфу. По можливості встановіть антену на найвищій точці, прилеглої до вашого будинку. Для забезпечення необхідної висоти антенного пристрою при необхідності використовуйте додаткову щоглу, надійно укріпивши її дротовими розтяжками.
2
Виберіть оптимальну конструкцію приймальні антени . Вимоги до неї такі: простота і надійність, достатня просторова вибірковість, здатність пропускати широку смугу частот, невелике вхідний опір і високий коефіцієнт посилення сигнал а. Для зони невпевненого прийому має також особливе значення відношення рівня сигнал а до рівня перешкод.
3
При незначній віддаленості від телецентру (кілька десятків кілометрів) використовуйте для поліпшення прийнятого сигнал а антену типу «хвильовий канал» з простим або петльовим вібратором, що складається з трьох елементів. Антени подібного типу випускає промисловість, але при наявності мінімальних радіоаматорських навичок виготовити її можна своїми силами.
4
Перевірте правильність установки антени і зробіть її настройку. Для цього підберіть оптимальне співвідношення розмірів елементів антени , що вимагається для прийому сигнал а обраних станцій. Правильно орієнтуєте конструкцію в просторі, націливши антену на центр мовлення або ретранслятор.
5
Використовуйте для поліпшення сигнал а спеціальний антени й підсилювач. Розміри, конструкція і спосіб підключення такого пристрою можуть бути самими різними. При виборі підсилювача звертайте увагу на вказані в технічній документації частотні характеристики і рівень шуму. Настройку підсилювача, застосовуваного для конкретної моделі телевізійного приймача, доручіть професіоналу. В іншому випадку ефективність пристрою буде низькою.
Щоб поліпшити якість прийнятого зображення і «зловити» недоступні раніше канали, не обов'язково купувати нову потужну антену. Приймальна здатність антени залежить від різних зовнішніх факторів, від форми і конструкції, змінюючи які, можна регулювати якість зображення.

Розташування антени

Якість телевізійного сигналу безпосередньо залежить від розташування антени. Бетонні стіни, металеві паркани і конструкції дуже заважають проходженню сигналу, тому найчастіше її розташовують за межами будинку, на стіні або даху. Якщо відомо, де знаходиться найближча передавальна вишка, антену слід розгорнути в її напрямку. Взагалі, настройка найчастіше вимагає певного часу і зусиль. Необхідно пересувати і крутити антену, при цьому постійно контролюючи якість зображення. Можна використовувати дві або більше антени для отримання більш чіткого сигналу. Вони розташовуються якомога вище, на однаковій відстані від комутатора.

Зміна конструкції антени

Практично до будь антені можна підключити спеціальний підсилювач телевізійного сигналу. Він працює від мережі 220 В, купити підсилювач можна в більшості магазинів електроніки. Для правильного вибору важливо знати деякі параметри: коефіцієнт шуму (він повинен бути якомога нижче, бажано, не більше 2 дБ), коефіцієнт посилення Ку (розраховується виходячи з наявності розгалужень кабелю і його довжини). Найчастіше конструкція антени продумана з урахуванням стандартного пошуку ефірного сигналу. Її можна змінити за допомогою будь-якого металевого предмета, що проводить струм: дроту, кабелю, балконної сушарки, батарей центрального опалення і т.д. Найкраще підходять алюмінієві і мідні предмети з великою площею поверхні. Металеві об'єкти, не стикаються з антеною, навпроти, перебивають сигнал. Деякі антени вимагають спеціальної настройки перед застосуванням. Слід перевірити, чи правильний частотний діапазон виставлений для прийняття того чи іншого сигналу.

Ефект синфазной решітки

Якщо взяти кілька однакових антен і рознести їх по горизонталі і вертикалі таким чином, щоб фази сигналу опинилися в них однаковими, то можна домогтися значного його посилення. Наприклад, якщо одиночна антена дає коефіцієнт в 7 дБ, то подвійна - до 10 дБ, що складається з чотирьох частин - до 12 дБ і т. Д.Основние правила синфазной решітки: частини можуть бути покупними або виготовленими самостійно, але обов'язково однаковими. Важливо, щоб «поверхи» і «ряди» були повністю симетричними, з однаковою довжиною ліній, кабельних перемичок. Для фіксації використовуються каркаси з ізоляційних матеріалів, наприклад, дерева або пластику.