Як зшити бороду.

Деякі карнавальні костюми припускають наявність бороди, яку не завжди можна знайти в продажу. У цьому випадку постає проблема самостійного виготовлення цього обов'язкового атрибута для таких персонажів, наприклад, як Дід Мороз, Гномик, Карабас Барабас.
Вам знадобиться
  • - вата;
  • - клапоть тканини;
  • - перука;
  • - мотузка для білизни;
  • - вата;
  • - стрічка.
Інструкція
1
Борода з вати Зазвичай вата упакована у вигляді «рулону», який досить легко можна розкачати. Розкладіть отримане ватяну полотно на рівній поверхні. Зробіть паперову викрійку бороди необхідного розміру у вигляді закругленого конуса. Переведіть її на тканину, виріжте і обмітайте краю на машині (можна і не обробляти). Відтінок матеріалу виберіть, виходячи з кольору бороди (тобто, якщо виріб білого кольору, то і основа повинна бути такою ж). Потім покладіть тканинну викрійку на ватяну полотно, приколіть по периметру і акуратно виріжте, враховуючи припуски з кожного боку по 2-5 см. Складіть 2 викрійки (ватяну і тканинну) і з виворітного боку голкою з ниткою потайними стібками вручну змітайте їх між собою. З боків пришити гумку у вигляді петель, які надягають на вуха. Щоб борода мала «кучерявий» вигляд, зробіть прядки. Для кожної «кучеряшки» на готової бороді введіть тонку гостру паличку вглиб ватного шару приблизно на третину, обережно витягніть прядку і закрутіть її край пальцями. Зробіть такі прядки по всій площі бороди, після чого для фіксації «кучерів» збризніть весь атрибут лаком для волосся (можна з блиском).
2
Борода з перуки Добре, якщо є відповідний за кольором перуку, з якого можна виготовити бороду . Спочатку зробіть викрійку потрібного розміру на папері, враховуючи особливості бороди різних персонажів. Для цього підберіть ряд картинок, на які зможете орієнтуватися під час роботи. Для гномика досить виготовити невелику борідку, а от для Діда Мороза вона зазвичай досить довга і для зручності шиється разом з вусами, між якими потрібна проріз для рота. Зробіть дві викрійки - одну з тканинної основи, а іншу з перуки і зшийте їх між собою. Краю обротайте, щоб не відбулося осипання волокон.
3
Борода з мотузки Для виготовлення підійде звичайна білизняна мотузка. Візьміть стрічку до 1 см завширшки, на край закріпіть кінець мотузки. Складіть її у вигляді суцільних петель довжиною 5-10 см (залежно від потрібної довжини ворсу бороди) і відразу прошивати на машині (або вручну). Вийде «тасьма», що складається з мотузкових петельок. Розріжте нижні краї петель і розпустіть фрагменти мотузок. Вийде хвилясте волокно. Розчешіть його і подровняйте по всій довжині. Виготовте тканинну викрійку бороди і, починаючи з нижньої частини, нашейте на неї тасьму на відстані 2 см. Вирівняйте краї бороди по всьому периметру. Якщо є необхідність, акуратно їх обмітайте.
Корисна порада
При виготовленні викрійки бороди враховуйте, що вона закриває нижню частину обличчя від одного вуха до іншого.
Книга продажів являє собою важливий документ в бухгалтерії будь-якого підприємства. У ній фіксуються всі виставлені рахунки-фактури та інші документи, що підтверджують реалізацію товару, надання послуг або виконання робіт. Даний документ використовується підприємствами для визначення податку на додану вартість.
Інструкція
1
Скористайтеся книгою продажів , виготовленої друкарським способом, яку можна придбати практично в будь-якому магазині канцелярських товарів. Даний документ зручний тим, що в ньому вже заздалегідь розкреслені таблиці для внесення записів. Однак ви можете прийняти в обліковій політиці підприємства власний порядок внесення даних за рахунками-фактурами. У цьому випадку можете скористатися звичайною зошитом або блокнотом.
2
Розкреслите книгу продажів і поіменно всі графи, якщо формуєте документ самостійно. Виконати це необхідно дуже акуратно, при цьому врахуйте, що розмір рядків повинен бути таким, щоб не було можливості вносити записи між ними.
3
Пронумеруйте сторінки книги продажів . Якщо ви придбали спеціальну книгу, сторінки можуть бути вже пронумеровані. У цьому випадку необхідно перевірити, чи немає пропущених сторінок і номерів.
4
Сшейте книгу продажів . Для цього необхідно скористатися нитками і голкою. Не допускається скріплювати сторінки якими-небудь іншими власниками. Зв'яжіть нитки після зшивання так, щоб вони мали певну довжину (приблизно 10 см) і проклейте невеликим аркушем паперу, так щоб кінці були видні. На даному аркуші ставиться дата зшивання, кількість сторінок і підпис керівника підприємства. Після цього поставте печатку так, щоб частина її була на аркуші, а частина на книзі.
5
Заповніть титульний аркуш книги продажів . Він повинен містити найменування та юридична адреса підприємства, кількість сторінок документа, а також період, в якому будуть вноситися дані. Віднесіть прошиту книгу продажів в податкову інспекцію, завірте і приступите до заповнення. Якщо ви заповнювали даний документ в електронному вигляді, то він роздруковується на кінець звітного періоду. Після цього зшивається за аналогією з паперовим варіантом і відноситься на перевірку в податкову інспекцію.