Як вибрати вівчарку. Як визначити цуценя німецької вівчарки.

Вівчарка - відмінний друг і відважний захисник. Ви можете завести шотландську, бернську або южноруссскую вівчарку , господарі, але найчастіше вибір майбутніх господарів зупиняється на вівчарці німецької. Купуючи цуценя, ви повинні бути впевнені, що купуєте породиста тварина, що повністю відповідає стандартам. Витратьте час на вибір і порівняння - і нагородою вам стане здоровий, веселий і красивий вихованець.
Інструкція
1
Купуйте собаку тільки у перевіреного заводчика. Адреса ви можете дізнатися у інших власників вівчарок або в клубі собаківників. Власник розплідника гарантує не тільки відповідність породі. Правильно вирощена щеня буде рідше хворіти і правильно розвиватися. До моменту покупки породистий цуценя має бути щеплений.
2
Огляньте послід. Досвідчені власники собак рекомендують зупинити вибір на самому активному і цікавому щеня. Молода вівчарка не повинна боятися різких звуків, ударів, незнайомих людей. Рухливість і бадьорість цуценя означає, що він здоровий, буде добре харчуватися, швидко рости і не завдасть вам додаткових проблем.
3
Візьміть вподобаного цуценя в руки, огляньте його. Вівчарки повинен бути добре вгодований, мати товсті лапи і гнучкий хвіст. Не беріть занадто худого або, навпаки, надмірно товстого звірка з роздутий черевом - це може вказувати на проблеми з травленням або патологію внутрішніх органів.
4
Перевірте прикус цуценя - він повинен бути ножніцееобразним. Неправильний прикус гарантує дискваліфікацію на виставці, заборона на племінне розведення і проблеми з харчуванням. Якщо ви купуєте подрощенного цуценя, зверніть увагу на його вуха - до шестимісячного віку вони повинні бути поставлені.
5
Киньте на підлогу паперову кульку або ласощі, спонукаючи цуценя пробігтися. У здорової собаки не повинно бути вихляючою ходи, її лапи повинні бути прямими і сильними, без ознак викривлення. Тонкі і криві кінцівки - вірна ознака рахіту.
6
Хороший щеня повинен мати широкі плечі і стегна, рівну спину без провисла і горба, красивий нахил крупа. Хвіст ні в якому разі не повинен згинатися кільцем або повисати гачком. Справжня вівчарка має помірно товстий хвіст, злегка зігнутий у вигляді шаблі.
7
Вибравши цуценя, обов'язково уточніть у господарів режим щеплень і меню, до якого звикло тварина. У перші дні в новому будинку бажано дотримуватися звичайного для звірка раціону. Іноді господарі постачають покупця запасом корму. Не забудьте отримати щенячью картку - на її підставі ви зможете оформити родовід свого вихованця.