Як вибрати пенсійний фонд.

Розмір пенсії залежить від величини пенсійних внесків за час трудового стажу. Число недержавних пенсійних фондів вже наближається з трьомстам. При виборі НПФ важливі як розмір інвестиційного доходу, так і надійність. Слід уважно оцінити фонд за кількома критеріями, адже від цього залежить добробут у майбутньому.
Інструкція
1
Зверніть увагу на промислову чи фінансову або промислову структуру, що є Засновником фонду. Чим вище її репутація, тим краще. Адже це говорить про те, що репутацією дорожать, а значить, швидше за все, будуть дотримуватися своїх зобов'язань. Про те, що у фонду має бути ліцензія, напевно, не варто й говорити - це само собою зрозуміло.
2
З'ясуйте, протягом якого періоду часу вже функціонує фонд. Якщо є вже кілька років роботи, тим більше вірогідність, що така динаміка збережеться і надалі. До того ж, за цей час вже повинен накопичитися солідний досвід. Вас адже цікавить тривале співробітництво, а за ці роки багато чого може змінитися, особливо якщо організація нестабільна.
3
Ознайомтесь з правилами фонду. Там повинно бути чітко і ясно все пояснено - порядок збору та інвестування грошей, порядок виплати пенсії.
4
Дізнайтеся, як багато договорів з фізичними та юридичними особами обслуговує фонд. Чим більше ця кількість, тим краще, адже це говорить про стабільність і орієнтованості на широкі верстви населення. Добре, якщо у фонду кілька десятків тисяч договорів.
5
Поцікавтеся, наскільки успішна інвестиційна діяльність фонду. Добре, коли розміщенням пенсійних резервів займаються відразу кілька надійних Керуючих компаній. Кількість об'єктів інвестування також не повинно бути маленьким. Показником ефективного інвестування є те, що прибутковість протягом тривалого часу перевищує рівень інфляції, але не набагато. Занадто висока прибутковість свідчить про ризиковані інвестиції.
6
Зверніть увагу на термін, протягом якого вже здійснюється реальна виплата пенсій, добре якщо протягом декількох років. Для надійності зобов'язання по виплаті пенсій мають бути підкріплені активами.
7
Поцікавтеся об'ємом пенсійних резервів. Тут також важлива і динаміка. Найбільш успішні та стабільні фонди мають резерви обсягом у кілька сотень мільйонів рублів. В кращому випадку цей показник поступово зростає. Також важливим показником є розмір страхового резерву.
8
У кожного НПФ є своя політика викупних сум - грошей, виплачуваних фондом вкладнику або перекладаються в інший фонд у разі дострокового розірвання пенсійного договору. З'ясуйте цю політику.
Зверніть увагу
По виду пенсійних схем НПФ також різняться. Вивчіть їх і виберіть для себе оптимальний варіант.
Корисна порада
Щоб дізнатися потрібну інформацію, зайдіть на сайт фонду або звертайтеся в нього безпосередньо. Надійний фонд не буде приховувати ці дані.