Як вибрати зарядний для акумулятора.

Час роботи акумулятора в чому залежить від типу зарядного пристрою і його якісних характеристик. Вибір хорошого зарядного - важливе завдання для користувача акумуляторів.
Інструкція
1
Більшість зарядних пристроїв забезпечує заряд постійним струмом, саме тому вони придатні для заряду герметичних лужних акумуляторів. Прості зарядні, використовувані в побуті, здатні зарядити від одного до чотирьох акумуляторів. Як правило, зарядні пристрої цього типу відрізняються тільки конструкцією, електрична схема не має принципових відмінностей.
2
Дорогі зарядні пристрої, що забезпечують заряд постійним струмом, мають кілька режимів: дозаряд, заряд і підзаряд. Важливо пам'ятати: краще недозаряд акумуляторної батареї, ніж перезаряд, який здатний привести до деградації акумулятора і передчасного виходу його з ладу.
3
Є зарядні пристрої для акумуляторів, які забезпечують режим постійної напруги і комбінований заряд. Такі прилади призначені для літій-полімерних, свинцево-кислотних та літій-іонних батарей. Вони стабілізують струм на першій стадії заряду і здійснюють стабілізацію напруги на другій стадії.
4
Існує три типи зарядних пристроїв нікель-металгідридних і нікель-кадмієвих акумуляторів. До них відносять зарядні пристрої нормального або, як їх ще називають, повільного заряду, пристрої для швидкісного заряду і прилади для швидкої зарядки.
5
Зарядні пристрої повільного заряду іноді називають нічними. Середній час зарядки акумуляторних батарей становить 14-16 годин. Ток такого заряду дорівнює 0,1 С.
6
Для швидкого заряду використовується окремий тип зарядки. Заряд акумуляторів відбувається протягом трьох-шести годин струмом 0,3 С. Ці пристрої оснащені певною схемою контролю досягнення акумулятора ми напруги в кінці заряду і в момент їх відключення.
7
Зарядні пристрої для швидкісного заряду мають ряд переваг в порівнянні з зарядними інших типів. Головне достоїнство цих пристроїв - акумулятор заряджається досить швидко.
Зверніть увагу
Правильно визначте тип акумуляторної батареї, перш ніж купувати зарядний пристрій!
Корисна порада
Купуючи зарядний пристрій, приділіть увагу його потужності: показник цього параметра повинен відповідати потужності, необхідної для зарядки акумулятора.