Як зробити декорації.

Будь-який захід, торжество, свято можуть прикрасити, оживити декорації . Професійні декорації - дороге задоволення, але зробити декорації можна своїми силами і засобами. Найпростіше для виготовлення декорацій використовувати старі штори, покривала, просто відріз тканини. Комбінуючи тканини за кольором і фактурою, можна домогтися цікавих ефектів і створити атмосферу затишку.
Інструкція
1
Готуючи сценарій заходу, пам'ятайте, що текстильні декорації здатні істотно змінити акустичні характеристики приміщення. Декорації повинні відповідати характеру підготовлюваного заходу. Якщо вам необхідно виготовити декорації для дитячого свята, краще використовувати яскраві кольори; при підготовці ювілею більш доречні спокійні тони. Стиль і колірне рішення декорацій для театралізованої вистави повинні відповідати змісту спектаклю.
2
Якщо ви плануєте влаштувати виставу лялькового театру, вам може знадобитися ширма. Як правило, ширми виготовляються з дерев'яної рами, яка виконує роль каркаса, і тканини або дерев'яно-волокнистого полотна. Найбільш простий спосіб - виготовити ширму з картону, прикрасивши тканиною або кольоровим папером; для декорації Шарми можна використовувати будь-які підручні матеріали.
3
Крім текстильних і паперових матеріалів для виготовлення декорацій можуть використовуватися дерево, скло, пластик, а також інші підручні матеріали, наскільки дозволяє ваша фантазія.
Кожен, кому хоч раз доводилося ставити домашній або шкільний спектакль, стикався з проблемою декорацій. Вирішується вона по-різному. Іноді можна обійтися зовсім без декорацій, обмежившись лише побутовими предметами, якими маніпулюють актори. Інші самодіяльні режисери роблять декорації з першого-ліпшого матеріалу, аби вийшло щось, що віддалено нагадує пейзаж або інтер'єр. Але можна зробити і справжні театральні декорації, витративши на це зовсім невеликі зусилля.
Вам знадобиться
 • -полотно;
 • -дерев'яний брус;
 • -Монтажні степлер;
 • -гуашь;
 • -водоемульсіонная краска;
 • -шпагат;
 • -нитки;
 • -иголка;
 • -ножницы;
 • -ножовка;
 • -ватман;
 • -линейка;
 • -карандаш;
 • -гвозди;
 • -дверные петлі;
 • -проволока;
 • -карабіни;
 • -молоток.
Інструкція
1
Всі декорації можна умовно розділити на 3 частини. Це задник, бічні декорації і центральні декорації. Задник являє собою полотно з зображенням далекого плану сцени або екран для рир-проекції (слайд або кінопроекція), або нейтральний фон. Бічні панелі - це загальний інтер'єр сцени (стіни будинків, дерева лісу, стіни кімнати і т. П.). Центральна декорація повинна відповідати основному планом сценічної дії. Це може бути меблі, вогнище, центр площі, ділянку дороги і т. Д.
2
У кожному разі декорації повинні відповідати режисерським задумом. Вони продиктовані сюжетом драматичного твору. Тому спочатку розробіть декорації для кожної сцени і зобразите їх окремо у вигляді олівцем малюнка на аркуші ватману.
3
Виготовлення декорацій почніть з обов'язкового компонента - з задника. Залежно від можливостей сцени використовуються наявні елементи кріплення задника або робиться дерев'яна рама з бруса, скріплена цвяхами. До рами прикріпіть тканину за допомогою монтажного степлера.
4
Змінний задник можна зробити у вигляді транспаранта з верхнім і нижнім брусом. Таких задників може бути декілька, по одному для кожної дії спектаклю. Загрунтуйте полотно водоемульсійною фарбою. Розпишіть задник гуашшю.
5
Бічні панелі виготовте з дерев'яного бруса в вигляді каркасів. Вони можуть стикуватися один з одним за допомогою дверних петель, що дозволяє складати їх для транспортування. Дерев'яні рами можуть мати складну конструкцію - форму будинків з урахуванням вікон, додаткові двері та інше. Двері робляться так, щоб забезпечити догляд актора за лаштунки або вихід його на сцену.
6
Рами обтягніть тканиною, використовуючи монтажний степлер. Загрунтуйте тканину водоемульсійною фарбою. Точно так само, як і задник, розпишіть гуашшю.
7
Бічні панелі повинні бути добре закріплені за конструкції сцени у уникнення їх падіння або зсуву під час дії. Для кріплення використовуються мотузки, шпагат або дріт. Якщо планується зміна декорацій в ході спектаклю, необхідно застосовувати швидкороз'ємні з'єднання. В цьому випадку замість мотузок використовуйте дріт і карабіни.
8
Як центральної декорації застосовують реальні предмети, з якими безпосередньо діють актори. Це може бути меблі, механізми та інші речі, що відповідають режисерським задумом. Необхідно, щоб вони підходили по стилю, поєднувалися з іншими декораціями за колірною гамою і не заважали пересуванню акторів по сцені.
Зверніть увагу
Задник може бути і маленький, у вигляді ширми або екрану. Все залежить від режисерського задуму, При постановці декорацій необхідно враховувати освітлення і наявну в наявності светотехніку.Для домашнього спектаклю всі декорації, крім центральної, можна зробити на ширмах, точно так же обтянув їх полотном.
Корисна порада
В умовному театрі декорації можуть бути зведені до мінімуму. У ролі елементів декорацій можуть виступати самі актори, а переміщення декорацій може проводитися без завіси самими учасниками вистави.