Як розділити окружність на п'ять частин.

Поділ кола на п'ять рівних частин - досить проста процедура при знанні деяких хитрих прийомів, що дозволяють зробити це бездоганно точно. З цим завданням впоратися дуже легко, озброївшись циркулем або транспортиром.
Вам знадобиться
  • - циркуль;
  • - лінійка;
  • - транспортир
Інструкція
1
Візьміть циркуль і чистий аркуш паперу і побудуйте окружність довільного радіуса з центром в точці О. Через точку О, за допомогою лінійки проведіть діаметр, назвавши його, наприклад, АВ. Потім побудуйте ще один діаметр цієї окружності, який буде перпендикулярний діаметру АВ. Щоб це зробити проведіть з точок А і В 2 окружності, радіуси яких будуть більше радіуса побудованої окружності. Через місця їх перетину і точку О відкладіть діаметр, перпендикулярний діаметру АВ. Назвіть його, наприклад СD.
2
Таким же чином, проводячи окружність з точок А і О, відзначте точку Е, яка є серединою відрізка АТ. Радіусом РЄ з центру в точці Е проведіть окружність. Точку її перетину з відрізком АВ, позначте як F.
3
Відрізок CF - сторона п'ятикутника, вписаного в проведену окружність. Візьміть циркулем відрізок CF. З точки С радіусом CF проведіть окружність до перетину з окружність ю - основою. Потім з отриманої точки знову проведіть окружність того ж радіуса, до нового перетину з розділяються об'єктом. Повторіть цей крок ще два рази. У підсумку на окружності вийде п'ять точок - вершин вписаного в неї п'ятикутника. Між отриманими точками дуги будуть рівні. З точки О відкладіть відрізки до точок, які ділять окружність. У вас вийде 5 секторів однакової площі, що ділять коло на рівні частини.
4
Для того щоб розділити окружність на п'ять рівних частин , можна використовувати транспортир. Проведіть радіус кола, потім від її центру і даного радіуса відкладіть кут 36 °. Даний кут опише сектор, площею рівної 1/5 площі окружності. Виконавши цю операцію ще 3 рази, ви отримаєте 5 рівних секторів, що поділяють окружність на п'ять рівних частин . Таким чином, існує кілька способів вирішення цієї задачі і, вибираючи, будь-який з них ви досягнете точного результату.