Як вибрати зарядний пристрій.

Сучасним цифровим фотоапаратам потрібно багато енергії для роботи, навіть свіжий комплект звичайних батарей витримує лише пару десятків знімків. Як же вирішити цю проблему? Придбайте батарейок - акумулятори. Для нікель-кадмієвих та нікель-металгідридних акумуляторів існує три види зарядних пристроїв.

Вам знадобиться

- акумуляторні батареї; - зарядний пристрій.

Інструкція
1
Зарядні пристрої повільного (нормального) заряду. Їх називають нічними, час заряду 14-16 ч. Індикатор готовності батареї в зарядних пристроях такого типу відсутній. Вони найдорожчі і використовуються для зарядки тільки нікель-кадмієвих елементів живлення. Батарея стає теплою на дотик при повній зарядці, якщо був поставлений правильний струм. Однак такі зарядні пристрої розраховані на роботу з більш потужними батареями і тут виникають проблеми. Акумуляторна батарея починає нагріватися вже при 70% ємності і в другій половині циклу зарядки просто почне руйнуватися. Єдиний спосіб врятувати акумулятори - відключити їх, як тільки вони нагріються. У випадку недостатньо потужного зарядного пристрою батарея не зарядиться повністю і втратить частину своєї ємності.
2
Зарядні пристрої швидкого заряду. Як за ціною, так і по швидкості - це прилади середнього класу. Заряд проводиться протягом 3-6 год, є схема контролю. При досягненні акумуляторами певної напруги проводиться їх відключення.
3
Зарядні пристрої швидкісного заряду. У них кілька переваг. Менший час заряду, в середньому розряджена нікель-кадмієві батарея повністю заряджається менше, ніж за 1 ч. Якщо ж батарея повністю заряджена, пристрій переходить в режим підзарядки зі зниженим струмом заряду. Мінуси - висока ціна і необхідність спеціальних вузлів контролю і управління через використання більшої потужності джерела напруги. Використовуються для зарядки нікель-кадмієвих та нікель-металгідридних акумуляторів.
Зверніть увагу

Не намагайтеся зарядити літій-іонні і свинцево-лужні акумулятори в зарядний пристрій для нікель-кадмієвих та нікель-металгідридних акумуляторних батарей! Алгоритми заряду у них несумісні.

Корисні поради

У сучасних пристроях швидкісного заряду процес відбувається при підвищеному струмі заряду, не залишайте пристрій без нагляду. Заряджайте тільки ті акумулятори, які рекомендовані виробником.