Як вимити люстру.

Красива люстра є прикрасою будь-якого інтер'єру. Вона радує око і бездоганно висвітлює простір до тих пір, поки пил не накопичиться достатнім шаром, щоб погасити блиск її прикрас і сяйво ламп. У такому випадку потрібно задуматися про миття люстри.
Вам знадобиться
  • - драбина;
  • - миючий розчин;
  • - м'яка тканина.
Інструкція
1
Визначтеся зі ступенем забруднення. Для легкого запорошеного нальоту достатньо буде сухого чищення. Скористайтеся стійкою драбиною. За її брак можна використовувати стіл, але ні в якому разі не будуйте піраміди з меблів, це може призвести до травм.
2
Очистіть деталі світильника за допомогою м'якої тканини, якою ви зможете зібрати пил. Крім того, існують спеціальні щітки для пилу, які ефективно збирають її завдяки статичної електрики.
3
Отримавши доступ до люстри, визначте можливість її тимчасового демонтажу. Але найпростіше і безпечніше зняти окремі деталі, які можна буде ретельно промити і повернути на місце. Отже, акуратно від'єднайте все, що можна легко зняти. Це можуть бути плафони або прикраси.
4
Приготуйте миючий розчин, найбільш відповідний типу матеріалу, з якого виготовлені деталі вашої люстри. Для скла і кришталю ви можете використовувати звичайний засіб для миття посуду або спеціальні засоби. Мильний розчин не рекомендується, оскільки він може залишати ледь помітну пленочку на поверхні скла або кришталю, таким чином позбавляючи їх блиску. Також не варто розраховувати на допомогу абразивів і прального порошку. Вони можуть пошкодити гладку поверхню.
5
Промивши знімні деталі в миючому розчині, постарайтеся якомога більше ретельно прополоскати їх у чистій воді, щоб не залишилося слідів кошти і з часом не з'явилися розводи на скляній поверхні. Для посилення блиску кришталю можна додати столовий оцет в останню воду для полоскання. Потім протріть кожну деталь м'якою тканиною.
6
При неможливості розбирання світильника на час миття приготуйтеся мити люстру на вазі. Для цього спочатку промийте всі деталі миючим розчином, уникаючи попадання вологи на електричні частини люстри. Протріть все ганчірочкою, змоченою у чистій воді, для видалення залишків миючого засобу. І на закінчення протріть м'якою тканиною насухо.
Зверніть увагу
Не забудьте знеструмити люстру, перш ніж приступати до її чищення.