Як зробити зварювання саморобну.

Необхідність у зварювальних роботах виникає досить часто. Тим часом, можливість придбати професійний зварювальний апарат є далеко не у всіх. В екстреній ситуації можна швидко зробити такий апарат з наявних під рукою деталей і матеріалів.
Вам знадобиться
  • - 4 автомобільних акумулятора;
  • - мідний або алюмінієвий дріт;
  • - електроди;
  • - електродотримач;
  • - зажим ;
  • - кремнієві діоди;
  • - ЛАТР;
  • - конденсатори;
  • - маска;
  • - рукавиці.
Інструкція
1
Візьміть 4 автомобільних акумулятора. Якщо є можливість, краще взяти ті, у яких максимальна ємність. Зарядіть їх і з'єднаєте послідовно. Найкраще з'єднати їх на скрутку або за допомогою клем. Використовуйте товстий мідний або алюмінієвий дріт. Він може бути як голим, так і в ізоляції. Основа для апарату готова.
2
Візьміть електродотримач і зажім.Закрепіте електродотримач до позитивного відведення вийшла акумуляторної батареї. До свариваемой деталі підключіть негативний відведення. Це можна зробити за допомогою спеціального затиску. Зварювальний апарат готовий. Перевага його в тому, що такий пристрій можна дуже швидко зібрати. При цьому він не дає перешкод в електромережу. Крім того, ви отримуєте апарат для електрозварювання дугою постійного струму, що дає дуже хорошу якість шва.
3
Найчастіше саморобні зварювальні апарати роблять на змінному струмі, тобто з використанням електромережі. Для цієї мети застосовуються всілякі зварювальні трансформатори, як заводського виготовлення, так і саморобні. Якщо ви не хочете витрачати сили і кошти на виготовлення спеціального зварювального трансформатора, можете скористатися готовим. Потрібно пам'ятати, що на його вході у вас буде мережеве напруга 220В, а дуга запалюється при напрузі 24-40В. При цьому струм у вторинній обмотці може становити 2-6А. Тобто трансформатор повинен бути досить потужним. Як трансформатора можна застосувати ЛАТР.
4
Підключіть до понижувальної обмотці ЛАТРа електроди. Ви отримаєте апарат для зварювання змінним струмом. Щоб цей апарат давав якомога менше перешкод в освітлювальну електромережу, його мережеву обмотку обов'язково потрібно шунтировать конденсатором ємністю 150-240мкФ (паралельно обмотці). Конденсатор можна застосовувати паперовий або плівковий на напругу 500В і вище. Електролітичні конденсатори в даному випадку застосовувати не можна.
5
У отриманого апарату, при всій його простоті і надійності, є один суттєвий недолік. Зварювання відбувається за допомогою дуги змінного струму, який не забезпечує високої якості зварювального шва. Щоб позбутися цього недоліку, забезпечите свій апарат випрямлячем. Його можна зробити по бруківці схемою, використовуючи потужні кремнієві діоди з зворотною напругою 120-150В. Обов'язково робіть на їх радіаторів для охолодження.
Зверніть увагу
Для проведення зварювальних робіт обов'язково придбайте захисну маску і рукавиці. Використовуйте затискачі, електроди і електродотримач фабричного виготовлення. Це необхідно для безпеки.